Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan se vydal na kole napříč Spojenými státy, chce změnit svůj život

Hites si založil profil na webových stránkách, kam mu mohou lidé posílat peníze, koupil si kolo a vyrazil na cestu. Zdroj: facebooková stránka Fat Guy Across America

Čtyřicetiletý Eric Hites zažil těžké časy. Byl bez práce, opustila ho manželka a jeho hmotnost dosáhla neuvěřitelných 240 kilogramů. On se však nevzdal. Uvědomil si, že musí kompletně převrátit svůj život, sedl na kolo a vydal se na cestu po Spojených státech.

„Potřeboval jsem vystoupit ze své komfortní zóny a přestat hledat výmluvy. Pokud jsem chtěl znovu žít se svou ženou a být šťastný, pak jsem se musel dát na cestu – abych změnil, kým jsem se stal, a stal se někým lepším,“ vysvětlil své pohnutky pro deník Telegraph Hites.

Hites si založil profil na webových stránkách, kam mu mohou lidé posílat peníze, koupil si kolo za sedmnáct dolarů a vyrazil na cestu. V plánu má ujet 4 500 km až ke kalifornskému pobřeží.

Obézní cyklista si velice brzy získal pozornost lidí. Zvlášť bedlivě ho sleduje liga obézních, která ho uvádí jako ukázkový případ. „Myslím, že mě moji podporovatelé následují, protože jde o lásku a zdraví. Je to veselý výlet plný převratů a překvapení,“ uvedl pro Telegraph Hites, kterému se během cesty podařilo zhubnout třicet kilo (zatím) a usmířit se svou ženou Angie.

Hitesovo dobrodružství pochopitelně provází řada zajímavých a vtipných historek. Ty se budou muži hodit, neboť získal dokonce i smlouvu na knihu. „Už nyní jsem se změnil. Je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale konečně mířím správným směrem,“ uzavřel Hites.

Zdroj: telegraph.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Jižní Korea chce dobýt Měsíc i Mars. Pořídila nádherné snímky Země z oběžné dráhy Měsíce

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…