Američan se vydal na kole napříč Spojenými státy, chce změnit svůj život

Hites si založil profil na webových stránkách, kam mu mohou lidé posílat peníze, koupil si kolo a vyrazil na cestu. Zdroj: facebooková stránka Fat Guy Across America

Čtyřicetiletý Eric Hites zažil těžké časy. Byl bez práce, opustila ho manželka a jeho hmotnost dosáhla neuvěřitelných 240 kilogramů. On se však nevzdal. Uvědomil si, že musí kompletně převrátit svůj život, sedl na kolo a vydal se na cestu po Spojených státech.

„Potřeboval jsem vystoupit ze své komfortní zóny a přestat hledat výmluvy. Pokud jsem chtěl znovu žít se svou ženou a být šťastný, pak jsem se musel dát na cestu – abych změnil, kým jsem se stal, a stal se někým lepším,“ vysvětlil své pohnutky pro deník Telegraph Hites.

Hites si založil profil na webových stránkách, kam mu mohou lidé posílat peníze, koupil si kolo za sedmnáct dolarů a vyrazil na cestu. V plánu má ujet 4 500 km až ke kalifornskému pobřeží.

Obézní cyklista si velice brzy získal pozornost lidí. Zvlášť bedlivě ho sleduje liga obézních, která ho uvádí jako ukázkový případ. „Myslím, že mě moji podporovatelé následují, protože jde o lásku a zdraví. Je to veselý výlet plný převratů a překvapení,“ uvedl pro Telegraph Hites, kterému se během cesty podařilo zhubnout třicet kilo (zatím) a usmířit se svou ženou Angie.

Hitesovo dobrodružství pochopitelně provází řada zajímavých a vtipných historek. Ty se budou muži hodit, neboť získal dokonce i smlouvu na knihu. „Už nyní jsem se změnil. Je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale konečně mířím správným směrem,“ uzavřel Hites.

Zdroj: telegraph.co.uk

Související články

Inspirace

Stánek v Brně nabízí kávu výměnou za dobrý skutek

Inspirace

3 způsoby, jak se každodenně naladit na přírodu a čerpat z ní

Byznys

Středoškoláci získají kompetence k rozjetí samostatného podnikání

Z domova

Nová kampaň naučí školáky připravovat si zdravou svačinu

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.