Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan se v rámci výzvy seznámil každý den roku 2016 s jednou cizí osobou

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Instagram Daily Hello

Jméno Steinar Skipsnes slyšíte dnes pravděpodobně poprvé a stejně tak ho prvně loni uslyšelo i 366 náhodných cizích lidí. S těmi se Američan během roku seznámil v rámci svého netradičního předsevzetí.

Celý nápad byl v prvopočátku vlastně experimentem, Skipsnes chtěl jednoduše vědět, co se stane, když bude zastavovat neznámé lidi a zkusí s nimi zapříst rozhovor. Přestože mu před startem projektu jen při představě konverzace s neznámými lidmi bušilo srdce jako splašené a on měl chuť se svým pokusem ani nezačínat, nakonec se překonal. A dobře udělal.

Svou výzvu nazval výstižně Daily Hello a pod tímto jménem publikuje i fotky na Instagramu. Záběry ze setkání doplňuje vždy o kratší či delší příběh.

Skipsnese jeho výzva naučila řadu věcí, jako jednu z hlavních uvádí myšlenku, že strach z odmítnutí se přeceňuje. I on sám mu musel zprvu čelit, nakonec si ale uvědomil, že je zbytečný. Plyne totiž především z toho, že dbáme až přespříliš na své ego a na to, co si o nás lidé myslí, což považuje za směšné.

Muž také napsal, že se mu postupem času dařilo být v kontaktování lidí úspěšnější, nebyl tedy tak často odmítán. K neznámým vždy přistoupil, a pokud získal jejich pozornost, představil sebe i svůj projekt. Pakliže byli ochotni se s ním i vyfotit, následovala konverzace zpravidla zahájená obratem: Řekněte mi o sobě nějaký zajímavý fakt.

Ve svém zpětném vyprávění a hodnocení vyzdvihuje Američan 10 výjimečných setkání, kterých se v uplynulém roce zúčastnil.  Zmiňuje například Armana, který dovede složit Rubikovu kostku pod deset vteřin, astrofyzika Dana, jenž objevil na pět desítek planet, nebo bezdomovkyni Mary, která ho nechtěla přestat objímat. Skipsnes bez nadsázky říká, že mu jeho netradiční předsevzetí změnilo život.

Související články

Inspirace

Originální fotosérie ukazuje, jak úsměv mění lidské tváře

Byznys

Ve Švédsku funguje šestihodinová pracovní doba, lidé jsou šťastnější

Inspirace

Britská fotografka ukazuje v krásném projektu sny lidí s hendikepem

Inspirace

Ve Francii zakázali extrémně hubené modelky

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.