Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan se v rámci výzvy seznámil každý den roku 2016 s jednou cizí osobou

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Instagram Daily Hello

Jméno Steinar Skipsnes slyšíte dnes pravděpodobně poprvé a stejně tak ho prvně loni uslyšelo i 366 náhodných cizích lidí. S těmi se Američan během roku seznámil v rámci svého netradičního předsevzetí.

Celý nápad byl v prvopočátku vlastně experimentem, Skipsnes chtěl jednoduše vědět, co se stane, když bude zastavovat neznámé lidi a zkusí s nimi zapříst rozhovor. Přestože mu před startem projektu jen při představě konverzace s neznámými lidmi bušilo srdce jako splašené a on měl chuť se svým pokusem ani nezačínat, nakonec se překonal. A dobře udělal.

Svou výzvu nazval výstižně Daily Hello a pod tímto jménem publikuje i fotky na Instagramu. Záběry ze setkání doplňuje vždy o kratší či delší příběh.

Skipsnese jeho výzva naučila řadu věcí, jako jednu z hlavních uvádí myšlenku, že strach z odmítnutí se přeceňuje. I on sám mu musel zprvu čelit, nakonec si ale uvědomil, že je zbytečný. Plyne totiž především z toho, že dbáme až přespříliš na své ego a na to, co si o nás lidé myslí, což považuje za směšné.

Muž také napsal, že se mu postupem času dařilo být v kontaktování lidí úspěšnější, nebyl tedy tak často odmítán. K neznámým vždy přistoupil, a pokud získal jejich pozornost, představil sebe i svůj projekt. Pakliže byli ochotni se s ním i vyfotit, následovala konverzace zpravidla zahájená obratem: Řekněte mi o sobě nějaký zajímavý fakt.

Ve svém zpětném vyprávění a hodnocení vyzdvihuje Američan 10 výjimečných setkání, kterých se v uplynulém roce zúčastnil.  Zmiňuje například Armana, který dovede složit Rubikovu kostku pod deset vteřin, astrofyzika Dana, jenž objevil na pět desítek planet, nebo bezdomovkyni Mary, která ho nechtěla přestat objímat. Skipsnes bez nadsázky říká, že mu jeho netradiční předsevzetí změnilo život.

Související články

Zaručeně zlepší den

Papoušek svými dovednostmi konkuruje šimpanzům. Na potravu si bral více nástrojů

Belgický přístav s vysokou uhlíkovou stopou si klade za cíl stát se nejudržitelnějším na světě

Nepracujte příliš, vyzývá indická firma své zaměstnance a hlídá, aby odpočívali

Největší a nejmodernější porodnice v ČR bude v Brně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…