Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan cestuje i navzdory postižení. Kamarádi ho nosí v batohu

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: FB We Carry Kevan

Chtěl(a) bych cestovat, ale… Nemám dostatek času, peněz nebo vhodného parťáka. Znějí vám tato slova povědomě? Pak každému, od koho jste je kdy slyšeli, dejte přečíst následující příběh.

Člověk toho k cestování opravdu moc nepotřebuje. Dvě funkční nohy a dvě ruce bychom ale do povinné výbavy pravděpodobně zařadili. Inu, realita ukazuje, že to jde i jinak. Důkazem je Kevan Chandler, který navzdory svému postižení cestuje bez větších potíží.

„Před dvěma lety jsme se s přáteli rozhodli projet jako baťůžkáři Evropu. V čem je háček? To já jsem byl tím batohem,“ vzpomíná Američan, který trpí spinální svalovou atrofií a v běžném životě je na vozíku. Díky svým kamarádům a speciálně navrženému batohu si tenkrát užil tři týdny plné zážitků, které sledovaly tisíce fanoušků prostřednictvím sociálních sítí. Cestování samotné je ale v tomto případě pouze špičkou ledovce.

Skupina totiž využila svého dosahu a založila neziskovou organizaci We carry Kevan. Jejím prostřednictvím se snaží nejen inspirovat k cestování i další handicapované lidi, ale zároveň jim takové zážitky pomoct zprostředkovat – například poskytováním obdobných batohů, jaké pro své cesty využil i Kevan. O jeho dobrodružství vznikl také film a kniha.

A Evropou Kevanův příběh nekončí. Právě teď se totiž připravuje na svou cestu do Číny, která začne za necelý měsíc. S její realizací pomohla týmu crowdfundingová kampaň. A ani tentokrát to nebude jen o nezávazném cestování. Skupina se pro svou cestu spojila s organizací Show Hope, která pomáhá sirotkům se zdravotním postižením. Tým během své cesty navštíví několik jejích středisek a tamějším svěřencům dodá nejen ony speciální batohy, ale navíc i odvahu vstříc cestování a novým zážitkům.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemůžete v noci spát? Vědci zjistili, co pomáhá proti nespavosti

Světová fotosoutěž roztomilých zvířat má finalisty. Je mezi nimi i fotka z Česka

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Vědci objevili nové výhody roušek. Zmírňují průběh nemoci a můžou nahradit očkování

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.