Američan cestuje i navzdory postižení. Kamarádi ho nosí v batohu

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: FB We Carry Kevan

Chtěl(a) bych cestovat, ale… Nemám dostatek času, peněz nebo vhodného parťáka. Znějí vám tato slova povědomě? Pak každému, od koho jste je kdy slyšeli, dejte přečíst následující příběh.

Člověk toho k cestování opravdu moc nepotřebuje. Dvě funkční nohy a dvě ruce bychom ale do povinné výbavy pravděpodobně zařadili. Inu, realita ukazuje, že to jde i jinak. Důkazem je Kevan Chandler, který navzdory svému postižení cestuje bez větších potíží.

„Před dvěma lety jsme se s přáteli rozhodli projet jako baťůžkáři Evropu. V čem je háček? To já jsem byl tím batohem,“ vzpomíná Američan, který trpí spinální svalovou atrofií a v běžném životě je na vozíku. Díky svým kamarádům a speciálně navrženému batohu si tenkrát užil tři týdny plné zážitků, které sledovaly tisíce fanoušků prostřednictvím sociálních sítí. Cestování samotné je ale v tomto případě pouze špičkou ledovce.

Skupina totiž využila svého dosahu a založila neziskovou organizaci We carry Kevan. Jejím prostřednictvím se snaží nejen inspirovat k cestování i další handicapované lidi, ale zároveň jim takové zážitky pomoct zprostředkovat – například poskytováním obdobných batohů, jaké pro své cesty využil i Kevan. O jeho dobrodružství vznikl také film a kniha.

A Evropou Kevanův příběh nekončí. Právě teď se totiž připravuje na svou cestu do Číny, která začne za necelý měsíc. S její realizací pomohla týmu crowdfundingová kampaň. A ani tentokrát to nebude jen o nezávazném cestování. Skupina se pro svou cestu spojila s organizací Show Hope, která pomáhá sirotkům se zdravotním postižením. Tým během své cesty navštíví několik jejích středisek a tamějším svěřencům dodá nejen ony speciální batohy, ale navíc i odvahu vstříc cestování a novým zážitkům.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.