Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V květnu proběhne Mezinárodní týden rovnocennosti tváří s heslem „Nebudeme se skrývat“

Piknik k završení Mezinárodního týdne rovnocennosti tváří v roce 2022. Foto: Rovnost tváří

Od 15. do 19. května 2023 se již popáté uskuteční Mezinárodní týden rovnocennosti tváří (FEI Week). Iniciátorem je celosvětové sdružení Face Equality International, usilující o lepší svět pro lidi s viditelnými odlišnostmi v obličeji. Zapojené české i slovenské organizace budete moci naživo potkat na pikniku 21. května 2023 od 10.00 do 18.00 v Praze, uvádí v tiskové zprávě iniciativa Rovnost tváří.

„Síla kampaně je v jejím globálním působení,“ říká Eliška Staňková ze spolku Be Treacher-Collins. „Kampaň běží především na sociálních sítích, ale i prostřednictvím offline akcí, besed ve školách a podobně. Během Mezinárodního týdne rovnosti tváří poukazujeme zejména na problémy s předsudky prostřednictvím zkušeností lidí, kteří žijí s jinou tváří, a setkávají se mimo jiné i se zneužíváním a projevy nenávisti na sociálních sítích.“

Deformity obličeje a jiné kožní problémy, ať už vrozené, nebo způsobené nějakým traumatem, jsou zanedbávanou otázkou globálních lidských práv. Členské organizace se u lidí, s nimiž pracují, setkávají s potížemi se sebevědomím, šikanou, pocity izolace, potýkáním se se zíráním a odpovídáním na opakující se otázky spojené se svým vzhledem, nízkým očekáváním ve škole, práci, na sociálních sítích atd.

Mezi zapojené české i slovenské organizace a iniciativy patří: ARPZPD v ČR,z.s., spolek Be Treacher-Collins, Popálky,z.s., Spolek Ichtyóza,z.s., Kongenévus CZ-SK,z.s., AVMinority,z.s., Microtia Czech Republic, Kolibříci Pomáhají,z.ú., Viditelní, Šťastný úsměv,z.s., Výnimočná tvár, OZ Umenie počuť, Nepocujuce dieta.sk, Za novým úsměvem, Život se syndromem, (A)top život, Tělo s příběhem,s.r.o., Malý atopik, Revenium,z.s.., Spolek psoriatiků a atopických ekzematiků. Připojili se také jednotlivci, jejichž onemocnění nemá zástupnou organizaci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Formule 1 daruje Itálii milion eur na pomoc po povodních

Příroda je inteligentní. Horská louka si pamatuje předchozí generaci rostlin

Vědci nyní vyřešili, jak Mayové používali svůj 819denní kalendář

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…