Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pošlete přátelům nečekanou zprávu nebo vzkaz. Zlepší jim to den, říká studie

Ilustrační foto: Depositphotos

Váháte, zda se ozvat přátelům, se kterými již delší dobu nejste v kontaktu? Možná se obáváte, že zprávu nebo telefonát od vás druhý člověk neocení, nedávná studie však tvrdí opak. Je pravděpodobné, že vaši přátelé budou mít z vaší nečekané zprávy větší radost, než si možná myslíte. O studii vědců z Univerzity v Pittsburghu informoval server Everydayhealth.

Studie amerických vědců zjistila, že zpravidla podceňujeme, jak moc druzí lidé oceňují naši zprávu, telefonát nebo vzkaz. Čím je takový kontakt překvapivější, tím vděčnější se kontaktovaný člověk cítí a tím větší radost z takové nečekané zprávy má.

Na toto téma proběhlo 13 experimentů s 5 900 účastníky rozdělenými do dvou skupin. První skupina měla za úkol na škále od 1 do 7 určit, jak moc si myslí, že by jejich zpráva druhého člověka potěšila. Druhá skupina naopak hodnotila, jak moc by oni sami ocenili, pokud by jim přišla nečekaná zpráva. Ukázalo se, že ti, kteří zprávu obdrželi byly vděčnější a radostnější, než odesílatelé zpráv tušili.

Sociální kontakt je důležitý pro duševní i fyzické zdraví člověka. Zkuste se ozvat svým přátelům a vězte, že je vaše zpráva potěší víc, než možná čekáte.

Zdroj: everydayhealth.com, apa.org

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Venuše se v létě setká s meteorickým rojem z rozpadlého asteroidu

Kožené polobotky – tradice kvality a špičkový design pro každého muže

Český hotel patří mezi nejkrásnější na světě

Terapeutičtí chatboti mohou rozšířit dostupnost psychické podpory

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Pozitivní kniha: Je mi skvěle učí děti pracovat s emocemi

Pozitivní kniha: Je mi skvěle učí děti pracovat s emocemi

Máte doma dítko, které zrovna nastupuje do školy a někdy se ztrácí v pocitech? V džungli emocí,…