1 minuta radosti Ekologického zemědělství v Česku přibývá. Počet takto hospodařících zemědělců se od roku 2017 zvýšil o 13,5 procenta. Aktuálně jich je v Česku přes 4700 a zabírají více než 12 procent všech zemědělských ploch.
Při srovnání s obdobím před deseti lety je nárůst ekologického zemědělství více než trojnásobný, čísla vytrvale rostou od roku 2014. Největší nárůst podílu eko zemědělství v rámci Česka zaznamenal Jihomoravský a Středočeský kraj, čísla nicméně narostla v každém z krajů.
Díky nárůstu jsou biopotraviny dostupnější a v oblasti cen konkurenceschopné s běžným sortimentem. Zlepšuje se i jejich rozmanitost. Ekologické zemědělství se vyznačuje tím, že bere ohledy na životní prostředí – například používá přírodní hnojiva nebo podporuje rozmanitost v krajině.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem
Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …