Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha bude hostit filmový festival o duševním zdraví Na hlavu

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Archiv festivalu
Připadá vám svět někdy trochu postavený na hlavu? Možná jen stačí změnit úhel pohledu. Festival Na hlavu vám rozšíří obzory a dotkne se témat, před kterými není radno zavírat oči.

Cílem festivalu Na hlavu je přiblížit veřejnosti odborná témata úzce související s duševním zdravím i výzkumem mysli a mozku. Promítané snímky i doprovodné přednášky tak budou zaměřeny na oblast psychologické a psychiatrické péče, spánku, sexuality, umění, drog nebo třeba na virtuální realitu.

Akce se uskuteční ve dnech 31. 1.–3. 2. 2019 v Městské knihovně v Praze pod záštitou Národního ústavu duševního zdraví. Část výdělku z akce bude věnována na rozvoj destigmatizačních aktivit, které pomáhají zvyšovat informovanost široké veřejnosti, a tím i zlepšovat kvalitu života lidí s duševním onemocněním.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Hlas z hlubin minulosti: Vědci objevili 77 let ztracenou nahrávku velrybího zpěvu

9 potravin schválených zubními lékaři, které přirozeně pomáhají v boji proti zubnímu kazu

Venuše se v létě setká s meteorickým rojem z rozpadlého asteroidu

Sprejový prášek vyvinutý v Jižní Koreji zastaví silné krvácení během jediné sekundy

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…