Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

5 rozhodnutí, která vedou ke šťastnějšímu životu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

S počátkem nového roku přemýšlíme o svém životě a cílech, kterých chceme dosáhnout. Někteří si dávají konkrétní cíle jako zhubnout 5 kilogramů, omezit kouření na 3 cigarety denně, jiní zase prožít všechny dny co nejpokojněji. Ačkoliv jsme všichni jiní, existuje několik rozhodnutí, která nás všechny mohou učinit o něco šťastnějšími. Štěstí začíná v našich hlavách a ve volbách, které učiníme.

1. Nalézt práci, která nás naplňuje
Čtyřicet hodin práce týdně, která nás nenaplňuje, či ještě hůře, kterou nenávidíme? Má to smysl? Tyto pocity a emoce pak ovlivňují veškerý náš život. Žijeme v informační době. Nikdy dřív neexistoval tak snadný přístup k informacím a možnostem, které nám mohou zajistit příjem. Můžeme použít internet a sociální média k tomu, abychom našli vysněnou práci či se pustili do podnikání. Využijme toho.

2. Ukončit toxické vztahy a posunout se k těm dobrým
Stejně jako práce, i naše vztahy mají obrovský účinek na náš život. Mohou nám přinášet radost nebo smutek. Vztahy jsou těžké, protože je v nich obsažena láska, která je jen málokdy racionální. I tak je na nás, zda učiníme volbu a odstraníme toxické vztahy v jakékoliv podobě z našich životů. Na druhou stranu pokud jste nalezli dobrý partnerský vztah, udělejte vše proto, abyste se mohli v lásce spolu rozvíjet.

3. Občas vykročit ze své komfortní zóny
Není snadné dělat věci, které nás děsí nebo i jen ty, na které nejsme zvyklí. V průběhu života jsme byli spíše vychováváni k tomu řídit se pravidly a názory ostatních o tom, co je správné. Pokud ovšem zůstáváme ve své komfortní zóně, přicházíme o příležitosti, kdy můžeme zažít dobrodružství a růst. Člověk roste tím, že zkouší nové věci a zjišťuje, které z nich chce zařadit do svého života. A právě vykročením z komfortní zóny toho může dosáhnout.

4. Zavázat se ke zdravému životnímu stylu
Zdraví je důležité pro žití dlouhého a šťastného života. Dobrá rozhodnutí ohledně zdravého životního stylu napomáhají udržet potřebnou úroveň energie, tak aby člověk mohl provádět změny ve svém životě nebo si jen udržoval příjemný současný stav. Co jíme, mnohdy ovlivňuje i naše pocity a přístup, který máme ke světu. Pokud se rozhodneme dbát více o své zdraví, můžeme tím výrazně přispět ke svému štěstí.

5. Nevzdávat se svých snů
Každý z nás má mnoho důvodů proč být vděčný a to i přes těžká období, kterými jsme museli projít. Vděčnost je důležitá, ale nikdy bychom neměli ustrnout na místě. Pokud máme sny a cíle ve své mysli a srdci, je to z nějakého důvodu. Nikdy se jich nevzdávejme.
Můžeme zažít skvělý rok a těšit se ze spousty nových malých i velkých dobrodružství, pohody a lásky, ale je důležité se pro to rozhodnout. Učinit volby, které doopravdy povedou ke šťastnému životu, k životu, který skutečně chceme žít.

Související články

Inspirace

Utrácení peněz nás může dělat šťastnými, tvrdí studie

Inspirace

Londýnská iniciativa pomáhá lidem najít cestu ke štěstí

Inspirace

Laskavost dělá lidi šťastnými a štěstí laskavými

Inspirace

Úsměv může být účinným pomocníkem při vyrovnávání se se stresem

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.