Před více než 120 miliony let sežral dinosaurus podobný ptáku malou žábu. Jeho fosilii nedávno objevili vědci z Ústavu geologie při Čínské akademii geologických věd, píše server Interesting Engineering.
Podle zprávy Sci News vědci objevili částečnou kostru malého létajícího dinosaura se starověkou žábou ve zbytcích útrob. Vědci zjistili, že dinosaurus jménem Daurlong wangi je druhem středně velkého dromaeosaurida, který patří do skupiny dravých dinosaurů podobných ptákům. Ti se živili především rybami, savci a jinými dinosaury.
Kostra vzácného Daurlonga byla nalezena v téměř kompletním stavu. Místem nálezu je lokalita Pigeon Hill ve souvrství Longjiang ve Vnitřním Mongolsku. „Holotyp Daurlong wangi je téměř kompletní článkovaná kostra o délce asi 1,5 m,“ uvádí vědci ve své zprávě.
Fosilie ve svém střevním obsahu uchovávala kostru starověké žáby, což je jeden z prvních objevených případů fosilie s doloženým zbytkem potravy uvnitř těla.
Předpokládá se, že dinosaurus žil během rané křídy, tedy asi před 145 až 100 miliony let, v Jehol Biotě, sladkovodním ekosystému na území dnešní severovýchodní Číny.
Zdroj: Interesting Engineering
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to
Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…