Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Budoucnost lesů máme ve vlastních rukou. Do jejich ochrany se zapojil i Tomáš Klus

Projekt Mysli na lesy ukazuje cestu, jak les chránit i využít. Ilustrační foto: Pixabay

Zelené plíce planety jsou pro náš život zásadní. Jak ale lesy chránit a zajistit, aby se v nich lépe hospodařilo? Tyto otázky si klade projekt Mysli na lesy neziskové organizace FSC. Na pomoc si jako průvodce přizvala Tomáše Kluse. Ten navštěvuje odborníky, kteří toho o lesích vědí nejvíce a rádi se podělí o užitečné rady pro každodenní život – třeba v podobě zelených tipů pro nákup dřevěných produktů.

Podpora šetrného obhospodařování lesů a jejich ochrana před celosvětovou devastací. To je dlouhodobý cíl nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC). K osvětě v České republice nyní organizace povolala zpěváka Tomáše Kluse, který je svou blízkostí k ekologickým tématům známý. Zavede diváky edukačních videí za odborníky a probere s nimi důležitá témata. V prvním videu například mluví s lesníkem Danem Pitkem o tom, jak lze k pěstování lesů přistoupit způsobem, který pojí ekonomický i ekologický prospěch.

Videi ale projekt Mysli na lesy nekončí. Na jeho webových stránkách najdou poučné informace všichni, kterým na šetrném zacházení se dřevem a lesy záleží. Mantrou jim může být Desatero zelených tipů pro nákup dřevěných produktů. Co mezi ně patří? Například upřednostnění nákupu výrobků z českých dřevin nebo sledování certifikace FSC, která garantuje, že bylo se zdroji zacházeno správně. Dále je na místě důraz na kvalitu zboží i výběr nezávadné povrchové úpravy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…