Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvláštní ocenění vyzdvihlo výjimečné činy psích hrdinů

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: FB Psí kusy

Hrdiny lze najít všude, ani v takové psí říši o ně není nouze. Pro některé je zachraňování životů každodenním chlebem, jiní hrdinsky zareagují jen v určité situaci. Všechny ale spojuje statečnost. Jejich skutky si opět zasloužily uznání v rámci ocenění Statečné psí srdce.

Děvčátko v ohrožení rozzuřených psů zachránila loni v létě fenka Róza. Letos byla díky tomu oceněna v jedné ze čtyř kategorií. Z dlouhodobě pomáhajících psů byla tentokrát vybrána Malina – taktéž fenka, která už 5 let pomáhá své paničce trpící diabetem a praktickou slepotou zvládat každodenní obtíže.

Mezi služebními a záchranářskými psy vynikla fenka Cita, která se svým psovodem vypátrala pohřešovaného chlapce. Ocenění in memoriam obdržel německý ovčák Erik, který také ve spolupráci s psovodem zachránil v rámci pátracích akcí nejeden lidský život.

Zdroj: lidovky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.