Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvířecí společnost vítána. Češi jsou nyní ochotnější pomáhat psům a kočkám dočasnou péčí

Zdroj ilustračních fotografií: Canva

Doba, která nás uzavřela do našich domovů, podněcuje nejen ochotu pomoci potřebným lidem, ale i zvířatům. Vzrůstající počet dobrovolníků nabízejících dočasný domov psům a kočkám je toho důkazem.

Podle statistik azylu pro handicapovaná a týraná zvířata Handipet Rescue roste počet zájemců o takzvanou dočasnou péči. Jedná se o dobrovolníky, kteří se ujmou domácího mazlíčka z útulku či azylu a starají se o něj až do doby, než se pro něho podaří najít vhodného nového majitele. Mezi zájemci se nyní často hlásí lidé, kteří pracují z domova, nebo mají kvůli omezenému režimu více času a rozhodli se jej využít ve prospěch dobročinnosti.

Prozatímní pečovatel však musí splňovat poměrně přísná kritéria, aby měli provozovatelé útulku jistotu, že bude o zvíře dobře postaráno. Zajímá je, zda bydlí v bytě nebo domě se zahradou, kolik času může se čtyřnohým mazlíčkem trávit nebo zda má již se zvířaty zkušenosti.

Většina útulků a azylů nyní funguje v omezeném režimu bez návštěv, nová zvířata však přijímají neustále. Dočasná péče je tak vítanou pomocí, která zajistí uvolnění kapacit pro záchranu dalších zvířecích životů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.