Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvířecí mazlíčci se dočkají lepší péče. Ve Španělsku chystají nový zákon

Ilustrační foto: Pixabay

O zvířecí mazlíčky je třeba se pečlivě starat. Ne každý to ale umí nebo ví, jak na to. I proto Španělsko chystá nový zákon o ochraně a právech zvířat. Nově nebudou moci pejsci zůstat sami doma déle než 24 hodin. To ovšem není všechno. Zároveň lidé budou muset před pořízením mazlíčka absolvovat kurz, jak se o zvíře správně starat. 

Kromě výše zmíněného by domácí mazlíčky rovněž jejich majitelé neměli nechávat na balkonech či v zavřených autech vystavené chladu nebo horku. Také budou mít zakázáno přivazovat je na vodítku před obchodem bez dozoru.

Cílem nového zákona je ustanovit celonárodní pravidla pro ochranu domácích zvířat. V jednotlivých regionech bude povinné dodržovat tato základní pravidla, která ale samy mohou ještě zpřísnit. Novinka se nedotkne hospodářských zvířat ani skotu chovaného pro býčí zápasy. Zákon by mohl začít platit po schválení vládou a parlamentem v roce 2023.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…