Zoo Praha nabízí školám vzdělávací materiály

Zdroj fotografií: Petr Hamerník, Zoo Praha

Z důvodu zavřených škol se rozšiřuje nabídka vzdělávacích alternativ. Usnadnit nepříjemnou situaci se snaží i Zoo Praha, která nabídla českým školám pracovní a vzdělávací listy. Materiály doplňují probíranou látku v přírodopisu, biologii a příbuzných předmětech.

„Vzdělávání veřejnosti je jedno z našich předních poslání,“ vysvětluje Jana Doktorová, vedoucí vzdělávacího a programového oddělení Zoo Praha. „Je nám jasné, s jak nesnadným úkolem v podobě distanční výuky se učitelé a ředitelé škol potýkají. Aspoň trochu jim v tom chceme pomoci,“ dodává. Zoologická zahrada s nabídkou oslovila 500 mateřských, základních a středních škol. O pracovní listy se během dvou dní přihlásily tři desítky z nich. Zájemci z řad škol mohou o listy požádat na e-mailové adrese skoly@zoopraha.cz.

Pražská zoo se snaží výuku zpestřit také pomocí videí na jejím Youtube kanálu. Děti se tam mohou seznámit s nejrůznějšími zvířaty a živočichy. Kromě poutavých záběrů videa obsahují také komentáře chovatelů a odborníků. Ačkoli je areál pro veřejnost nyní uzavřen, zvířátka si tam nadále žijí spokojeným životem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.