Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zoo Praha nabízí školám vzdělávací materiály

Zdroj fotografií: Petr Hamerník, Zoo Praha

Z důvodu zavřených škol se rozšiřuje nabídka vzdělávacích alternativ. Usnadnit nepříjemnou situaci se snaží i Zoo Praha, která nabídla českým školám pracovní a vzdělávací listy. Materiály doplňují probíranou látku v přírodopisu, biologii a příbuzných předmětech.

„Vzdělávání veřejnosti je jedno z našich předních poslání,“ vysvětluje Jana Doktorová, vedoucí vzdělávacího a programového oddělení Zoo Praha. „Je nám jasné, s jak nesnadným úkolem v podobě distanční výuky se učitelé a ředitelé škol potýkají. Aspoň trochu jim v tom chceme pomoci,“ dodává. Zoologická zahrada s nabídkou oslovila 500 mateřských, základních a středních škol. O pracovní listy se během dvou dní přihlásily tři desítky z nich. Zájemci z řad škol mohou o listy požádat na e-mailové adrese skoly@zoopraha.cz.

Pražská zoo se snaží výuku zpestřit také pomocí videí na jejím Youtube kanálu. Děti se tam mohou seznámit s nejrůznějšími zvířaty a živočichy. Kromě poutavých záběrů videa obsahují také komentáře chovatelů a odborníků. Ačkoli je areál pro veřejnost nyní uzavřen, zvířátka si tam nadále žijí spokojeným životem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…