Zoo Praha nabízí školám vzdělávací materiály

Zdroj fotografií: Petr Hamerník, Zoo Praha

Z důvodu zavřených škol se rozšiřuje nabídka vzdělávacích alternativ. Usnadnit nepříjemnou situaci se snaží i Zoo Praha, která nabídla českým školám pracovní a vzdělávací listy. Materiály doplňují probíranou látku v přírodopisu, biologii a příbuzných předmětech.

„Vzdělávání veřejnosti je jedno z našich předních poslání,“ vysvětluje Jana Doktorová, vedoucí vzdělávacího a programového oddělení Zoo Praha. „Je nám jasné, s jak nesnadným úkolem v podobě distanční výuky se učitelé a ředitelé škol potýkají. Aspoň trochu jim v tom chceme pomoci,“ dodává. Zoologická zahrada s nabídkou oslovila 500 mateřských, základních a středních škol. O pracovní listy se během dvou dní přihlásily tři desítky z nich. Zájemci z řad škol mohou o listy požádat na e-mailové adrese skoly@zoopraha.cz.

Pražská zoo se snaží výuku zpestřit také pomocí videí na jejím Youtube kanálu. Děti se tam mohou seznámit s nejrůznějšími zvířaty a živočichy. Kromě poutavých záběrů videa obsahují také komentáře chovatelů a odborníků. Ačkoli je areál pro veřejnost nyní uzavřen, zvířátka si tam nadále žijí spokojeným životem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura