Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Znáte chytré pomůcky pro psy? Český projekt má úspěch hlavně v zahraničí

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Také jste se rozhodli stát se psím rodičem? Hledáte radu, jak svému psímu miláčkovi zajistit dostatek živin nebo adekvátní pohybovou aktivitu? Dělají vám starosti některé nálady vašeho čtyřnohého přítele? Pro všechny tyto případy je k dispozici unikátní, v zahraničí velmi rozšířený systém českého původu usnadňující péči o psa.

Systém k péči o psa Actijoy. Zdroj fotografie: Actijoy

Obojek, miska a aplikace (iOS i Android), to je systém vzájemně propojených, chytrých zařízení pro psy Actijoy. Stojí za ním Robert Hašek a Jana Rosenfelderová, kterým se tak podařilo prorazit na trh s unikátním zařízením, které monitoruje fyzickou zátěž psa, kvalitu jeho spánku a množství přijímané potravy včetně tekutin. Miska navíc dokáže sledovat takové detaily jako frekvenci pití nebo čerstvost vody. Součástí aplikace je pak také zdravotní průkaz psa, nicméně do aplikace je možné kromě údajů o očkování zaznamenávat například i změny v chování psa. Výhodou je, že všechny údaje pak jednoduše nasdílíte vašemu veterináři.

Zdroj fotografie: Actijoy

Actijoy je momentálně velmi oblíbený zejména ve Spojených státech a v Kanadě, i když poptávka po něm se postupně zvyšuje také v České republice. Tvůrci aplikace směřují k tomu, aby se stala běžně používanou odborníky i chovateli po celém světě.

Zdroj fotografie: Actijoy

Více o tomto moderním systému péče o psa včetně mnoha dalších užitečných tipů najdete na Facebooku Actijoy nebo na jejich webu, kde je možné jednotlivé pomůcky také zakoupit. Samotnou aplikaci si pak můžete stáhnout zde. Pokud vás zajímá, jak k systému Actijoy přistupuje jeden z jeho tvůrců Robert Hašek, podívejte se na krátký rozhovor na Youtube.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…