Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Známe nejnadanější děti Česka. Mladí umělci, vědci i sportovci si převzali Zlaté oříšky

Zlaté oříšky pro nejtalentovanější děti ČR mají své majitele. Zdroj fotografií: Zlatý oříšek

Vyhledávání a podpora aktivních, nadaných a úspěšných dětí. To je již jednadvacet let cílem soutěže Zlatý oříšek. Tradiční televizní vysílání muselo mít kvůli koronavirovým opatřením jinou podobu. Přesto ale i letos odborná porota ocenila největší tuzemské dětské talenty.

Výjimečně talentovaná klavíristka, houslový virtuóz, sólistka baletu, dálkový plavec, motokrosový závodník, nadšenec do vesmíru a kosmonautiky nebo klub mladých vědců. To je sedmička dětských talentů, která letos oslovila odbornou porotu nejvíce. Ocenění byli vybráni ze 150 přihlášených dětí z celé republiky, a i přes velmi rozdílné obory mají něco společné. Nejsou starší 14 let a svým koníčkům se věnují s velkou vášní.

Své talenty děti předvedly i v televizním přenosu.

Právě vášeň a chuť rozvíjet se chtějí organizátoři Zlatého oříšku u dětí podporovat. A to navzdory aktuální krizi, která volnočasové aktivity často zcela zastavila. „Koronavirová krize ovlivnila život celé naší společnosti, včetně většiny šikovných a úspěšných dětí, které se nemohly naplno věnovat svým aktivitám. Právě pro ně jsme se proto snažili opět udělat maximum možného, neboť jsme přesvědčení, že pro budoucí rozvoj naší společnosti je podpora dětí, které v sobě mají chuť, nadání a zároveň schopnost na něčem intenzivně pracovat, absolutně zásadní. Jsme rádi, že se to i v této nelehké době podařilo,“ řekl hlavní organizátor soutěže Jiří Kotmel.

Kromě symbolické sošky si ocenění odnesli také finanční odměnu.

Současná omezení ovlivnila také tradiční televizní přenos a předávání cen. Nominované děti i dětské kolektivy byly zpovídány v domácím prostředí a řada rozhovorů proběhla na dálku. Přesto se všech sedm hlavních cen společně s finanční podporou 20 tisíc podařilo úspěšně předat a podpořit tak české nadějné talenty v dalším snažení. Medailonky všech oceněných si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.

Související články

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

Chlupatá radost pro seniory. Návštěvy zvířecích terapeutů vracejí úsměv i chuť do života

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …