Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Známe nejnadanější děti Česka. Mladí umělci, vědci i sportovci si převzali Zlaté oříšky

Zlaté oříšky pro nejtalentovanější děti ČR mají své majitele. Zdroj fotografií: Zlatý oříšek

Vyhledávání a podpora aktivních, nadaných a úspěšných dětí. To je již jednadvacet let cílem soutěže Zlatý oříšek. Tradiční televizní vysílání muselo mít kvůli koronavirovým opatřením jinou podobu. Přesto ale i letos odborná porota ocenila největší tuzemské dětské talenty.

Výjimečně talentovaná klavíristka, houslový virtuóz, sólistka baletu, dálkový plavec, motokrosový závodník, nadšenec do vesmíru a kosmonautiky nebo klub mladých vědců. To je sedmička dětských talentů, která letos oslovila odbornou porotu nejvíce. Ocenění byli vybráni ze 150 přihlášených dětí z celé republiky, a i přes velmi rozdílné obory mají něco společné. Nejsou starší 14 let a svým koníčkům se věnují s velkou vášní.

Své talenty děti předvedly i v televizním přenosu.

Právě vášeň a chuť rozvíjet se chtějí organizátoři Zlatého oříšku u dětí podporovat. A to navzdory aktuální krizi, která volnočasové aktivity často zcela zastavila. „Koronavirová krize ovlivnila život celé naší společnosti, včetně většiny šikovných a úspěšných dětí, které se nemohly naplno věnovat svým aktivitám. Právě pro ně jsme se proto snažili opět udělat maximum možného, neboť jsme přesvědčení, že pro budoucí rozvoj naší společnosti je podpora dětí, které v sobě mají chuť, nadání a zároveň schopnost na něčem intenzivně pracovat, absolutně zásadní. Jsme rádi, že se to i v této nelehké době podařilo,“ řekl hlavní organizátor soutěže Jiří Kotmel.

Kromě symbolické sošky si ocenění odnesli také finanční odměnu.

Současná omezení ovlivnila také tradiční televizní přenos a předávání cen. Nominované děti i dětské kolektivy byly zpovídány v domácím prostředí a řada rozhovorů proběhla na dálku. Přesto se všech sedm hlavních cen společně s finanční podporou 20 tisíc podařilo úspěšně předat a podpořit tak české nadějné talenty v dalším snažení. Medailonky všech oceněných si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

Nahradí ChatGPT lékaře? Zvládl správně diagnostikovat nemoc

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Všímáte si obličejů ve svém okolí? Pak asi překypujete láskou

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …