Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zdravotní sestry s volnými kapacitami nabízejí své služby. Říkají si Sestry v záloze

Zdroj fotografií: Facebook Sestry v záloze

Kvůli současné situaci hrozí nedostatek zdravotnického personálu – s tím se však rozhodly zatočit zdravotní sestry. Ty, které mají volné kapacity, se organizují přes Facebookovou stránku Sestry v záloze. Aktuálně jich je asi 700 a přes 200 z nich již pomohlo v nemocnicích a dalších organizacích.

Zatímco některá zdravotnická zařízení mají v současné situaci kapacity personálu stále plné, jiná mají zdravotníků nedostatek. Právě do takových míst vysílá skupina Sestry v záloze kvalifikované zdravotní sestry.

Zaregistrované zdravotní sestry pak organizátoři skupiny propojí se zdravotnickými zřízeními, kde mají sester nedostatek. Pokud zašle nemocnice v blízkosti bydliště registrované sestry požadavek, obě strany se díky projektu zkontaktují a dohodnou se na spolupráci. Zatím se takto podařilo do nemocničního provozu zapojit přes 200 zaregistrovaných sester.

Související články

Zaručeně zlepší den

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…