Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zapomeňte na levné čokolády. Přinášíme inspiraci na originálnější pojetí adventních kalendářů

Ilustrační foto: Depositphotos

Patří k vašemu adventu neodmyslitelně i adventní kalendář? Ať už jste zastánci kalendáře kupovaného, nebo doma vyrobeného, máme pro vás hned několik tipů, jak si tuto tradici originálně zachovat a třeba ji i příjemně oživit.

Adventní kalendář od oblíbené značky

Spousta velkých značek, ale i malých rodinných firem nabízí v posledních letech vlastní adventní kalendář. Porozhlédněte se po svých oblíbencích, zda byste u nich tuto možnost nenašli. Jednotlivá okénka pak mohou obsahovat takřka cokoliv – kvalitní čokolády, sáčky čajů, kosmetiku, kávu, svíčky, víno, drobné hračky, müsli nebo třeba lego kostičky. Na své si přijde jednoduše každý, zdaleka ne jen ti nejmenší, vždyť advent může být kouzelný úplně pro každého!

Originální adventní kalendář nabízí i řada českých firem. Foto: Sonnentor

Doma vyrobený adventní kalendář (nejen) pro děti

Vyrobit si kalendář doma už není v dnešní době žádný problém. Univerzální potřeby jako nejrůznější papírové sáčky, barevné fixy nebo provázky seženete v každém běžném papírnictví, pestrá je ale i nabídka sáčků nebo krabiček už předpřipravených právě pro účely adventního kalendáře. Záleží pak na každém, kolik úsilí chce výrobě adventního kalendáře věnovat. Totéž platí i pro obsah, nezapomeňte přitom, že tato adventní tradice potěší i dospělé. Ti v něm vedle oblíbených dobrot můžou najít i poukázky na míru – na domácí masáž, hlídání dětí nebo pozvání na kávu. Dětem pak můžete kalendář proměnit v hotovou bojovku – vymýšlejte úkoly a odměny ukryjte po bytě – nebo si každý den společně splňte nějakou milou adventní povinnost, jako je napsat dopis Ježíškovi, upéct vanilkové rohlíčky nebo si vystřihnout vločky z papíru.

Adventní kalendář naruby

V posledních letech nabírá na popularitě i tzv. kalendář naruby. V něm žádné věci nenacházíte, ale naopak se jich zbavujete. Po 24 dní za sebou tak denně vytřídíte z domácnosti něco, co už nepotřebujete. Skvěle lze zapojit i děti, které tak před Vánoci uvolní místo novým hračkám. Všechny posbírané věci pak můžete darovat někam, kde ještě poslouží – do dětského domova, azylového domu nebo třeba do tomboly na městský ples.

Související články

Zaručeně zlepší den

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Nahradí ChatGPT lékaře? Zvládl správně diagnostikovat nemoc

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…