Kam na procházku s dětmi? V Praze vznikne naučná stezka s herními prvky

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Historie keltského osídlení, jejich zvyky i to, jak vypadala jejich domácnost. Nová naučná stezka v Praze 12, která povede skrz přírodní rezervaci, bude pojednávat o Keltech, ale také místních rostlinách a živočiších. Zájemcům se otevře v polovině června.

Ještě donedávna mohli lidé potkávat při procházce z Točné na Závist v Praze 12 pouze rozpadlé panely staré naučné stezky o Keltech. Ty však budou už brzy nahrazeny novými tabulemi, které budou doprovázet také herní prvky. Při procházce stezkou si lidé přečtou informace o historii keltského osídlení v lokalitě Šance. Zjistí také, jak Keltové žili, jak se oblékali, co jedli i jakým řemeslům se věnovali. „Lidé se dozví, proč v přírodní rezervaci bylo dříve pestřejší druhové složení rostlin a živočichů i jaké druhy zde můžou do dnešních dnů potkat,“ dodala vedoucí oddělení médií v Praze 12 Olga Novotná.

Příprava stezky. Zdroj: Praha 12

Celkem by podle Novotné měla stavba stát čtyři sta tisíc korun, uvedl web Ekolist. Stezku, kterou obnovuje 14. pražská organizace Českého svazu ochránců přírody, otevřou organizátoři návštěvníkům 13. června.

Související články

Zaručeně zlepší den

Potěšení bez výčitek. První český supermarket nabízí fairtradové květiny

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Konec jednorázových obalů na jídlo z restaurací. Český projekt přináší skvělou alternativu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.