Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zájem Čechů o sport roste. Lákají netradiční sportovní disciplíny

Více než čtyřicet tisíc lidí navštívilo kvůli sportovním aktivitám brněnské výstaviště.  Zájem Čechů o sport každoročně roste a potvrzuje to i letošní veletrh Sport Life. I přes sychravé počasí a deštivo běhaly venku maminky s kočárky, návštěvníci pokořili taneční rekord a zdolávali adrenalinové lanové překážky.

Podle oficiálních dat si Češi stále drží prvenství jako nejobéznější země Evropy. Konkrétně v Brně se ale v průběhu čtyř dní objevilo 42 tisíc lidí, kteří se na změně této nelibé statistiky chtějí aktivně podílet. Do sportovních aktivit se zapojila i mimina. V rámci veletrhu sportu, tance a zábavy Sport Life vyrazily i přes deštivé počasí od brněnského výstaviště maminky s kočárky na pětikilometrovou běžeckou trať. „Myslím, že by se měly podporovat takové akce, aby se vědělo, že s dětmi ne všechno končí, ale všechno začíná,“ řekla dříve pro Deník patronka akce Maminy Run, herečka Alena Antalová.

Známé osobnosti se zapojily i do propagace adrenalinových sportů. Režisér a herec Ondřej Sokol si vyzkoušel snad nejoblíbenější návštěvnické atrakce na lanech. Zdolal Tarzaní skok, 120 metrů dlouhou lanovku i Barmský lanový most, který visel nad hlavami soutěžících v Českém poháru v boulderingu.

10688108_286014128275980_5137377334031193154_o 10734079_286014104942649_1365759875615858288_o

O lanové aktivity a netradiční sporty projevují Češi stále větší zájem. Na výstavišti si mohli vyzkoušet třeba lezení na umělé stromy, unicurling, slackline, skimboarding nebo headis, při kterém se pro odpalování pingpongového míčku přes stůl používá místo pálky vlastní hlava.

Milovníci tance se zapojili do pokusu o překonání českého rekordu v počtu lidí tancujících stejnou choreografii. Pod vedením baviče Richarda Genzera vytvořili s téměř osmi sty tanečníky nový český rekord ve flash mob tanci.

Aktivit, které patří ke zdravému životnímu stylu, našli lidé na veletrhu Sport Life nepřeberné množství. Odborníci stále upozorňují, že pro zdraví je nejúčinnější prevence.  Mezi základní atributy patří pohyb, stravovací návyky, udržování přiměřené váhy, zákaz kouření a kontrola krevního tlaku.

FOTO: Zdroj: Český pohár v boulderingu, bvv.cz

Michaela Gáliková

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.