Záchranáři v Praze pomohli v autě na svět holčičce

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dramatická jízda nastávající maminky do porodnice dopadla dobře jen díky pomoci pražských záchranářů. Scéna jako z amerického filmu se odehrála před několika dny v autě na Smetanově nábřeží v Praze.

Tatínek již narozené holčičky musel kvůli narůstajícím porodním bolestem na cestě do porodnice zastavit a s pomocí záchranářů dítě v autě odrodit. Mladému páru se tak narodila zdravá holčička, jež následně po porodu putovala spolu s matkou do péče specialistů v Podolí.

„Pozitivní zpráva má i zajímavý dovětek. Operátorka, která na lince 155 s tatínkem hovořila, odchází za několik dní na mateřskou dovolenou – a nastávající tatínek, záchranář, zasahoval u porodu na Smetanově nábřeží,” dodala pro Deník Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů.

Podobné situace se nestávají často, ale i přesto jsou na ně záchranáři připravení. Například minulý rok se podobný případ udál u Novosedel na Břeclavsku. Dítě tehdy přivedl na svět otec, kterého navigovali po celou dobu telefonem záchranáři. Jednalo se o komplikovaný porod, kdy se dítě narodilo předčasně a mělo potíže s dýcháním. Otec díky pokynům od záchranářů dovedl dítě oživit.

Zdroj: Deník

Autor článku

Barbora Jahodová