Zábava na dlouhé zimní večery? Sledujte online finské krmítko

Zdroj fotografie: luontolive.wwf.fi

Máte chuť se projít do lesa, ale nemáte ho nikde poblíž? Chcete obdivovat volnou přírodu? Nebo jen v televizi nedávají nic zajímavého? Motivace může být různá, každopádně připojit se ke sledování videa z finského lesa doporučujeme všemi deseti.

Je to vlastně velmi vítaná změna oproti leckdy až šíleným videím, které současný online svět nabízí. To finské přenáší záběr z kousku tamějšího lesa a ptačího krmítka, kam se slétají nejrůznější druhy ptactva. Ve Finsku jich totiž i přes zimu zůstává relativně dost, takže občas je to u krmítka pestrá podívaná.

Video zveřejnil na svých stránkách i Youtube kanálu Světový fond na ochranu přírody. Ten také uvádí seznam konkrétních ptačích druhů, které lze na obrazovce sledovat. Některé z nich jsou dokonce vzácné. I proto stojí za to si některý ze zbývajících zimních večerů vyčlenit na pozorování této přírodní zajímavosti. Video je možné sledovat v reálném čase 24 hodin denně stejně jako si ho přetáčet o několik hodin zpět.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura