Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zábava bez ohledu na věk. Senior festival rozdovádí důchodce i jejich vnoučata

Senior festival letos láká na celou řadu novinek. Foto: se svolením spolku Hurá na výlet

Dopřát seniorům zajímavý program, setkání s přáteli i utužení vztahů s mladší generací. Takový je cíl spolku Hurá na výlet, který i letos organizuje Senior festival. Akce se uskuteční v pátek 25. a v sobotu 26. června v zámeckém areálu v Chrasti. Nabídne živou hudbu na dvou pódiích, přehlídku historických vozidel i atrakce pro děti.

Program letošního Senior festivalu je jasným důkazem, že nad akcemi pro starší lidi nemusejí jejich děti či vnuci ohrnovat nos. Na dvou pódiích se kromě oblíbené dechovky vystřídají také revivaly kapel QUEEN, ABBA nebo BEATLES, ale i další interpreti. Milovníky aut potěší přehlídka historických vozidel. Zájemci si mohou vyzkoušet i projížďku s koňským spřežením. Nejmenším pak vykouzlí úsměv na tváři pouťové atrakce.

Spolek Hurá na výlet navíc seniorům již tradičně zajistí i autobusový svoz na akci. Realizaci volnočasových aktivit pro seniory se spolek věnuje už od roku 2015. Výlety plánuje s ohledem na specifické potřeby starších klientů tak, aby byly zajímavé, bezpečné a finančně dostupné. Každý senior či osoba s průkazem ZTP za výlet zaplatí jen symbolickou částku 100 korun. Další náklady pokrývá organizace z darů a nadačních příspěvků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…