Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otec se po 22 letech shledal s uneseným synem

Ilustrační foto: Pexels

Jednou z nejtěžších zkušeností v životě člověka je ztráta dítěte. Naděje však umírá poslední. Otec Lej Wu-ce zasvětil posledních 22 let svého života hledání uneseného syna. Ve svém úsilí nikdy nepolevil, díky čemuž se mu syna nakonec podařilo vypátrat a rodina se znovu setkala, informoval server Novinky.

Neštěstí se stalo 9. října 2001 ve městě Jüe-jang v čínské provincii Chu-nan. Toho rána otec svého syna Jüe-čchuana viděl na velmi dlouho dobu naposledy. Tehdy čtyřletý chlapec si hrál venku za dozoru sousedů, kteří později vypověděli, že se v okolí pohyboval podezřelý muž, jenž pak v nestřeženém okamžiku dítě unesl. Lej byl zdrcený, ale předsevzal si, že syna najde. Nejprve s jeho fotografiemi chodil po městě a okolí, ptal se na policejních stanicích i lidí na ulicích. Později podnikal výpravy do vzdálených měst. Ve svém pátráni vytrval téměř 22 let, a to i přesto, že mezitím se mu s manželkou narodila dcera. Lej však v pátrání nepolevoval, a dokonce synovi každý rok kupoval dárky k narozeninám.

V posledních letech používal také experimentální software pro rozpoznávání obličejů, ale Jüe-čchuana se podařilo najít až s využitím profesionální technologie, kterou používá čínská policie a která z fotografií malého chlapce dokázala vyvodit, jak vypadá dnes. Člověk, který odpovídal vytvořenému profilu, byl začátkem roku nalezen ve zhruba 900 kilometrů vzdáleném velkoměstě Šen-čen a následné testy DNA potvrdily shodu. Na konci června se tak mohl Lej konečně znovu setkat se svým dnes již 26letým synem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Angličtí vědci vyvinuli letecké palivo z lidských exkrementů

Starý cestopis objevený po více než tisíci letech byl přeložený do češtiny

Po více než 150 letech se v hlavním městě Nového Zélandu vylíhli ptáci kivi

Čeští vědci vyvinuli jedinečný přístroj ke zkoumání sluchu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…