Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzdělávací kancelář Evropské kosmické agentury už je i v Praze

Evropská kosmická agentura otevřela v Praze pobočku. Vzdělávací kancelář ESERO se zaměří na rozšíření informací týkajících se kosmonautiky, astronomie a vesmíru obecně, přičemž svoji aktivitu bude směřovat zejména na programy pro děti a jejich učitele. Moderní výukové pomůcky zaručí zajímavou podobu nabývání nových znalostí.

V Praze v uplynulých dnech otevřeli pobočku Evropské kosmické agentury, jejímž členem je Česká republika od listopadu 2008. Agentura se zaměřuje na rozvoj a začleňování moderních metod i výsledků satelitního průzkumu vesmíru do vzdělávání. „Naším hlavním úkolem je dávat dohromady společnosti a instituce nejen v Česku, ale i ve světě, které se tímto zaobírají, a sdílet naše zkušenosti se světem,“ objasnil odborný garant projektu Přemysl Štych. Usiluje přitom o koordinaci kosmonautiky a astronomie s cílem zvýšit zájem o přírodovědné a technické obory.

Vzdělávací kancelář ESERO (European Space Education Resources Office) bude plnit také funkci praktickou – učitelům poskytne konkrétní materiály, uspořádá vzdělávací program, školení nebo konferenci. Zdarma navíc bude distribuovat výukové materiály a podporovat zajímavé školní aktivity.

Samozřejmostí je používání moderních výukových nástrojů, jakými jsou například tablety, 3D brýle nebo robotické modely, chybět nebude ani sbírka reálných meteoritů.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…