Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzdělávací kancelář Evropské kosmické agentury už je i v Praze

Evropská kosmická agentura otevřela v Praze pobočku. Vzdělávací kancelář ESERO se zaměří na rozšíření informací týkajících se kosmonautiky, astronomie a vesmíru obecně, přičemž svoji aktivitu bude směřovat zejména na programy pro děti a jejich učitele. Moderní výukové pomůcky zaručí zajímavou podobu nabývání nových znalostí.

V Praze v uplynulých dnech otevřeli pobočku Evropské kosmické agentury, jejímž členem je Česká republika od listopadu 2008. Agentura se zaměřuje na rozvoj a začleňování moderních metod i výsledků satelitního průzkumu vesmíru do vzdělávání. „Naším hlavním úkolem je dávat dohromady společnosti a instituce nejen v Česku, ale i ve světě, které se tímto zaobírají, a sdílet naše zkušenosti se světem,“ objasnil odborný garant projektu Přemysl Štych. Usiluje přitom o koordinaci kosmonautiky a astronomie s cílem zvýšit zájem o přírodovědné a technické obory.

Vzdělávací kancelář ESERO (European Space Education Resources Office) bude plnit také funkci praktickou – učitelům poskytne konkrétní materiály, uspořádá vzdělávací program, školení nebo konferenci. Zdarma navíc bude distribuovat výukové materiály a podporovat zajímavé školní aktivity.

Samozřejmostí je používání moderních výukových nástrojů, jakými jsou například tablety, 3D brýle nebo robotické modely, chybět nebude ani sbírka reálných meteoritů.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…