Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzdělávací kancelář Evropské kosmické agentury už je i v Praze

Evropská kosmická agentura otevřela v Praze pobočku. Vzdělávací kancelář ESERO se zaměří na rozšíření informací týkajících se kosmonautiky, astronomie a vesmíru obecně, přičemž svoji aktivitu bude směřovat zejména na programy pro děti a jejich učitele. Moderní výukové pomůcky zaručí zajímavou podobu nabývání nových znalostí.

V Praze v uplynulých dnech otevřeli pobočku Evropské kosmické agentury, jejímž členem je Česká republika od listopadu 2008. Agentura se zaměřuje na rozvoj a začleňování moderních metod i výsledků satelitního průzkumu vesmíru do vzdělávání. „Naším hlavním úkolem je dávat dohromady společnosti a instituce nejen v Česku, ale i ve světě, které se tímto zaobírají, a sdílet naše zkušenosti se světem,“ objasnil odborný garant projektu Přemysl Štych. Usiluje přitom o koordinaci kosmonautiky a astronomie s cílem zvýšit zájem o přírodovědné a technické obory.

Vzdělávací kancelář ESERO (European Space Education Resources Office) bude plnit také funkci praktickou – učitelům poskytne konkrétní materiály, uspořádá vzdělávací program, školení nebo konferenci. Zdarma navíc bude distribuovat výukové materiály a podporovat zajímavé školní aktivity.

Samozřejmostí je používání moderních výukových nástrojů, jakými jsou například tablety, 3D brýle nebo robotické modely, chybět nebude ani sbírka reálných meteoritů.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.