Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzdělávací kancelář Evropské kosmické agentury už je i v Praze

Evropská kosmická agentura otevřela v Praze pobočku. Vzdělávací kancelář ESERO se zaměří na rozšíření informací týkajících se kosmonautiky, astronomie a vesmíru obecně, přičemž svoji aktivitu bude směřovat zejména na programy pro děti a jejich učitele. Moderní výukové pomůcky zaručí zajímavou podobu nabývání nových znalostí.

V Praze v uplynulých dnech otevřeli pobočku Evropské kosmické agentury, jejímž členem je Česká republika od listopadu 2008. Agentura se zaměřuje na rozvoj a začleňování moderních metod i výsledků satelitního průzkumu vesmíru do vzdělávání. „Naším hlavním úkolem je dávat dohromady společnosti a instituce nejen v Česku, ale i ve světě, které se tímto zaobírají, a sdílet naše zkušenosti se světem,“ objasnil odborný garant projektu Přemysl Štych. Usiluje přitom o koordinaci kosmonautiky a astronomie s cílem zvýšit zájem o přírodovědné a technické obory.

Vzdělávací kancelář ESERO (European Space Education Resources Office) bude plnit také funkci praktickou – učitelům poskytne konkrétní materiály, uspořádá vzdělávací program, školení nebo konferenci. Zdarma navíc bude distribuovat výukové materiály a podporovat zajímavé školní aktivity.

Samozřejmostí je používání moderních výukových nástrojů, jakými jsou například tablety, 3D brýle nebo robotické modely, chybět nebude ani sbírka reálných meteoritů.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…