Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzdělávací kancelář Evropské kosmické agentury už je i v Praze

Evropská kosmická agentura otevřela v Praze pobočku. Vzdělávací kancelář ESERO se zaměří na rozšíření informací týkajících se kosmonautiky, astronomie a vesmíru obecně, přičemž svoji aktivitu bude směřovat zejména na programy pro děti a jejich učitele. Moderní výukové pomůcky zaručí zajímavou podobu nabývání nových znalostí.

V Praze v uplynulých dnech otevřeli pobočku Evropské kosmické agentury, jejímž členem je Česká republika od listopadu 2008. Agentura se zaměřuje na rozvoj a začleňování moderních metod i výsledků satelitního průzkumu vesmíru do vzdělávání. „Naším hlavním úkolem je dávat dohromady společnosti a instituce nejen v Česku, ale i ve světě, které se tímto zaobírají, a sdílet naše zkušenosti se světem,“ objasnil odborný garant projektu Přemysl Štych. Usiluje přitom o koordinaci kosmonautiky a astronomie s cílem zvýšit zájem o přírodovědné a technické obory.

Vzdělávací kancelář ESERO (European Space Education Resources Office) bude plnit také funkci praktickou – učitelům poskytne konkrétní materiály, uspořádá vzdělávací program, školení nebo konferenci. Zdarma navíc bude distribuovat výukové materiály a podporovat zajímavé školní aktivity.

Samozřejmostí je používání moderních výukových nástrojů, jakými jsou například tablety, 3D brýle nebo robotické modely, chybět nebude ani sbírka reálných meteoritů.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Stop zdraví nebezpečnému ovoci. Nové senzory odhalí zbytky pesticidů

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…