Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vydejte se do kina. Chystá se festival německy mluvených filmů Das Filmfest

2 minuty radosti
Foto: Das Filmfest

Filmoví fanoušci se mají na co těšit. Blíží se další ročník Das Filmfestu, který uvede v našich kinech nejnovější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska. Měsíce říjen a listopad budou filmovými projekcemi doslova překypovat. Projekt Das Filmfest o tom informoval na svých webových stránkách.

Snímky bude možné vidět v kinech v Praze, Brně a nově také v Olomouci. Letošní, již 16. ročník festivalu láká na výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných filmů od renomovaných tvůrců i debutantů. Pestrá dramaturgie potěší příznivce psychologických snímků, výpravných historických filmů, komedií i dokumentů. V aktuální kinematografii všech tří zemí se odrážejí témata, která obecně rezonují současnou společností v celé Evropě: hledání vlastní identity, cesta za štěstím a láskou, ale také neschopnost navazovat vztahy.

Během festivalu bude možné vidět třeba oceňovaný velkofilm rakouské režisérky Marie Kreutzer s názvem Korzet. Jedná se o důvtipnou reinterpretací dějin a originálně vrací na plátna kin mýtus císařovny Sissi, jež touží po svobodě a emancipaci. Přesný program bude na webových stránkách festivalu zveřejněn do konce září.

Zdroj: Das Filmfest, Prague

Související články

Zaručeně zlepší den

Pražské letiště patří mezi nejlepší v Evropě

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

„Kufřík je pro děti kotvou a ujištěním o tom, že byly vždy milované“, říká zakladatelka Života v kufříku Martina Wojtylová Opava

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…