Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vítr ve vlasech poskytuje speciální kola dětem s handicapem

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB Černí koně

Handicapovaným lidem chybí v životě i věci, jejichž přítomnost zdraví lidé většinou pořádně neocení. Třeba prosté kolo. Řada dětí, která nemůže k pohybu využívat nohy, tak byla ochuzena o možnost prosté jízdy na kole. To se naštěstí změnilo.

Zásluhu má na tom organizace Černí koně, jež v rámci projektu Vítr ve vlasech provozuje půjčovnu speciálních kompenzačních pomůcek, které handicapovaným nahrazují jízdu na běžném kole. Vedle toho také pomůcky sama vyrábí a věnuje se i besedování ve školách na téma handicap, prevence a bezpečnost v silničním provozu.

Na seznam aktivit nyní přibyl i zajímavý projekt nazvaný Kolem zdraví. Uskuteční se v termínu 18.-23. července a je koncipován jako zábavně-osvětová roadshow, která se zastaví na několika místech v Praze. Zaměřena bude na mládež, která má v hlavním městě přes léto menší možnosti trávení volného času. Jednou z aktivit bude možnost vyzkoušet si různé kompenzařní pomůcky. Peníze, které se během akce vyberou, budou věnovány na výrobu dalších speciálních kol.

Akci finančně podpořila i Praha, zastupitelstvo schválilo dotaci ve výši 500 tisíc korun. „Oceňuji snahu organizace Černí koně propojit svět handicapovaných a zdravých dětí a také důraz na prevenci – mnoha případům ochrnutí lze totiž předcházet – základem je informovanost a kvalitní osvěta,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.