Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vítr ve vlasech poskytuje speciální kola dětem s handicapem

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB Černí koně

Handicapovaným lidem chybí v životě i věci, jejichž přítomnost zdraví lidé většinou pořádně neocení. Třeba prosté kolo. Řada dětí, která nemůže k pohybu využívat nohy, tak byla ochuzena o možnost prosté jízdy na kole. To se naštěstí změnilo.

Zásluhu má na tom organizace Černí koně, jež v rámci projektu Vítr ve vlasech provozuje půjčovnu speciálních kompenzačních pomůcek, které handicapovaným nahrazují jízdu na běžném kole. Vedle toho také pomůcky sama vyrábí a věnuje se i besedování ve školách na téma handicap, prevence a bezpečnost v silničním provozu.

Na seznam aktivit nyní přibyl i zajímavý projekt nazvaný Kolem zdraví. Uskuteční se v termínu 18.-23. července a je koncipován jako zábavně-osvětová roadshow, která se zastaví na několika místech v Praze. Zaměřena bude na mládež, která má v hlavním městě přes léto menší možnosti trávení volného času. Jednou z aktivit bude možnost vyzkoušet si různé kompenzařní pomůcky. Peníze, které se během akce vyberou, budou věnovány na výrobu dalších speciálních kol.

Akci finančně podpořila i Praha, zastupitelstvo schválilo dotaci ve výši 500 tisíc korun. „Oceňuji snahu organizace Černí koně propojit svět handicapovaných a zdravých dětí a také důraz na prevenci – mnoha případům ochrnutí lze totiž předcházet – základem je informovanost a kvalitní osvěta,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.