Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

VIDEO: Neslyšící umělec proměnil naslouchadla v luxusní šperky, které není třeba schovávat

Ilustrační foto: Freepik

Sluchadla nebo kochleární implantáty jsou pro neslyšící nezbytně důležité. Většinou se ale nejedná o právě stylové módní doplňky. Neslyšící umělec a aktivista Chella Man proto v kampani Krása neslyšících ukazuje, že tyto pomůcky není třeba schovávat. Díky originálním šperkům z nich naopak vytváří nepřehlédnutelné ozdoby.

Sám Chella Man nosí sluchadlo nebo kochleární implantát od čtyř let. Jak ale přiznává, nikdy se s nimi úplně nesžil. Neustále proto přemýšlel, jak ovlivnit jejich design tak, aby se z pomůcek stala jeho součást. Když ho proto newyorská značka Private Policy oslovila, aby se stal tváří kampaně Krása neslyšících, splnil se mu sen.

Návrháři značky se inspirovali uměleckými díly hluchého umělce a vytvořili jedinečné šperky. Ty kompenzační pomůcky nemají zakrýt, ale naopak je stylově dotvořit v originální doplňky, které mohou osoby s postižením sluchu hrdě nosit.

V kampani navíc umělci různých etnik znakují pod vodou. Ukazují tak, že mezilidská komunikace může mít opravdu mnoho podob.

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…