Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vídeň vybudovala „cool“ uličky. V létě poskytnou ochlazení i odpočinek

V uličkách budou mít auta zákaz pohybu a parkování. Zdroj fotografií: wien.gv.at

Celkem 23 ochlazovacích stanovišť zřídila pro letošní léto rakouská Vídeň. Obyvatelé v nich najdou stín i sprchy s vodní mlhou, ve kterých se budou moci v parných letních měsících osvěžit. Zařízení byla nainstalovaná na konci června a lidé je budou moci využívat až do 20. září.

Vídeň zřídila v 18 městských částech celkem 23 „cool“ uliček.

Takzvané „cool“ uličky nechali zastupitelé zřídit v 18 čtvrtích města. „Klimatické změny jsou čím dál tím citelnější, a proto musíme jednat. ‚Cool‘ uličky jsou místem, kde se mohou setkat lidé ze sousedství a kde v horkých měsících naleznou chládek,“ vysvětlila místostarostka města Birgit Hebeinová.

V uličkách budou také místa pro odpočinek či trávení volného času.

Součástí stanovišť budou také stinná místa k posezení, bohatá zeleň či kašny. Na výběru míst se podíleli i zástupci městských částí, přičemž v potaz brali například hustotu osídlení dětmi a staršími lidmi, pro které je ochlazení v létě podstatné. Možnost odpočinku v „cool“ uličkách pak podporuje zákaz pohybu a parkování aut.

Zdroj: ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…