Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vegani si pošmáknou. České sýrárny plánují navýšit podíl rostlinných sýrů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Omezovat živočišné produkty se snaží čím dál více lidí. Někteří tak chtějí podpořit své zdraví, jiným není lhostejný osud planety. Sýrárny v Želetavě se rozhodla těmto lidem vyjít vstříc. Polovina sýrů, které nabízí, tak bude veganská, informovaly Seznam zprávy.

Společnost Bel Sýry, která vyrábí sýry Smetanito, Kiri, Veselá kráva a Želetava, má novou řadu rostlinných „sýrů“ Nurishh. Uvedla je na trh před rokem. „Jsme na začátku, musíme edukovat spotřebitele. Prodej tvoří jedno procento celé mléčné kategorie, je to hrozně málo. Dlouhodobě ale máme cíl se přiblížit k padesáti procentům celkového objemu výroby sýrů,“ uvedl generální ředitel společnosti Bel Sýry pro ČR, Rumunsko, Polsko a další země Martin Čermák.

Bel Sýry mají momentálně v regálech tuzemských obchodů dvanáct výrobků na rostlinném základě. Nejpopulárnější je rostlinná varianta čedaru. Podle analýz by přitom byznys s rostlinnými potravinami měl nadále růst. V současnosti dosahuje více než 20 miliard amerických dolarů.

Zdroj: Seznam zprávy, Bel sýry

Související články

Zaručeně zlepší den

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…