Unikátní vakcína pro léčbu infekčních onemocnění, historicky první zdokumentování vývoje zubu nebo revoluční objev organismu bez mitochondrií. I takové jsou aktuální výsledky vědeckých týmů z centra Biocev. V polovině června byl oficiálně zahájen jeho plný provoz.
V Biotechnologickém a biomedicínském centru Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (Biocev) by mělo do roku 2020 pracovat až 400 vědeckých pracovníků a 200 magisterských a doktorandských studentů. Již nyní se 56 výzkumných skupin zaměřuje na detailní poznání organismů na molekulární úrovni. Mezi výsledky výzkumné práce patří například léky cílené do přesného místa poškozeného metabolismu nebo proteinové a tkáňové inženýrství.
Momentálně v centru pracuje více než 390 vědeckých a technických pracovníků. Tamní vědci se v současné době také zabývají vývojem nových léčiv si zlepšením diagnostiky určitých chorob. Téměř třetina z nich pochází ze zahraničí, a to například z Austrálie, Kanady, Francie nebo Německa. Výzkumné týmy z centra Biocev již publikovaly více než 320 vědeckých výstupů včetně článků v prestižních zahraničních časopisech (Cell, Molecular Cell, Nature Communication a Gastroenterology a dalších).
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?
Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…