Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve Francii zakázali extrémně hubené modelky

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Jasné NE směrem k nezdravě hubeným modelkám a modelům vyslali zákonodárci Francie. V zemi galského kohouta vstoupil v platnost zákon, podle kterého musí modelky svému zaměstnavateli zprostředkovat lékařské potvrzení dokládající jejich zdravotní stav.

Zákaz je součástí zákona zaměřeného na nerealistické obrazy těla a poruchy příjmu potravy. Právě ty jsou často s extrémní štíhlostí spojeny, přičemž se týkají nejen samotných modelek, ale i dalších mladých dívek, které jsou nereálným ideálům krásy vystavovány. To má dopad také na jejich sebeúctu i zdraví jako takové.

V případě porušení zákona hrozí zaměstnavatelům trest ve výši až půl roku vězení a pokuty 75 tisíc euro. Od října navíc přibude povinnost označit každou fotografii, v níž byla silueta modelky digitálně upravena, jako retušovanou.

Zdroj: independent.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…