Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve Francii zakázali extrémně hubené modelky

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Jasné NE směrem k nezdravě hubeným modelkám a modelům vyslali zákonodárci Francie. V zemi galského kohouta vstoupil v platnost zákon, podle kterého musí modelky svému zaměstnavateli zprostředkovat lékařské potvrzení dokládající jejich zdravotní stav.

Zákaz je součástí zákona zaměřeného na nerealistické obrazy těla a poruchy příjmu potravy. Právě ty jsou často s extrémní štíhlostí spojeny, přičemž se týkají nejen samotných modelek, ale i dalších mladých dívek, které jsou nereálným ideálům krásy vystavovány. To má dopad také na jejich sebeúctu i zdraví jako takové.

V případě porušení zákona hrozí zaměstnavatelům trest ve výši až půl roku vězení a pokuty 75 tisíc euro. Od října navíc přibude povinnost označit každou fotografii, v níž byla silueta modelky digitálně upravena, jako retušovanou.

Zdroj: independent.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.