Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Válečného veterána trápily noční můry. Jeho syn vyvinul aplikaci, která ho jich zbavila

Aplikace NightWare pomůže řadě lidem s posttraumatickou stresovou poruchou změnit život k lepšímu. Zdroj fotografie: NighWare

Pro rodinu všechno. Své o tom ví Tyler Skluzacek, který nechtěl bezmocně přihlížet tomu, jak se otec trápí. Jeho otec, válečný veterán Patrick Skluzacek, se po návratu z vojenské mise v Iráku nemohl zbavit nočních můr. Potomek pro něj tedy vyvinul speciální aplikaci pro chytré hodinky. Ta jeho problém vyřešila.

Američan Patrik Skluzacek se po návratu z Iráku potýkal s posttraumatickou stresovou poruchou, která trvala devět let, dokud s řešením nepřišel jeho vlastní syn. Informoval o tom zpravodajský web CNN. Tyler vyvinul aplikaci NightWare, která využívá smartphone v kombinaci s chytrými hodinkami. Aplikace člověku během spánku měří srdeční tep a pohyby těla. Na základě těchto údajů dokáže určit, jestli dotyčný nemá noční můru. Pokud vyhodnotí, že ano, dá chytrým hodinkám povel, aby pomocí jemných vibrací spícího ze zlého snu vysvobodily.

Hodinky pomohou zabránit nočnímu můrám. Zdroj fotografie: NightWare

Tyler Skluzacek aplikaci vytvořil v rámci své absolventské práce na minnesotské vysoké škole Macalester College. Minulý rok v listopadu mu ji oficiálně schválil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. NightWare tedy budou moci na předpis psychiatra využívat všichni pacienti trpící podobnými problémy jako Patrik Skluzacek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu