V září se napříč republikou uskuteční Týden bez odpadu

Zdroj fotografie: FB Czech Zero Waste

První zářijový týden patří odpadu – tedy osvětě o jeho nadprodukci a hlavně inspiraci ke změnám, které může do svých všedních dní včlenit každý z nás. Zúčastníte se letošního Týdne bez odpadu i vy?

Cílem mezinárodního Týdne bez odpadu je zvýšit povědomí o hromadění odpadu a nenásilně inspirovat k jeho omezování. Ten letošní proběhne od 2. do 8. září, a to již tradičně pod taktovkou známého blogerského tria Czech Zero Waste, které se šíření informací o benefitech (skoro) bezodpadového života v českém prostředí dlouhodobě věnuje.

Pod záštitou Týdne bez odpadu se uskuteční pikniky, promítání, workshopy, besedy či přátelská setkání napříč celou republikou. Zapojit se přitom může kdokoliv – do podpůrných akcí se pouští jednotlivci, sousedské komunity i pracovní či školní kolektivy. Příležitost k osvětě si často nenechají ujít ani některé obchody, kavárny a restaurace, jejichž filozofie se s péčí o životní prostředí jakkoliv pojí. Snaží se tak zákazníky motivovat a edukovat – ať už zajímavou slevou, nebo zavedením nových bezodpadových opatření. Plánované akce postupně přibývají. Na mapě můžete sledovat, zda se nějaká neobjeví ve vašem okolí nebo rovnou zaregistrovat akci vlastní.

Autor článku

Adéla Svobodová