Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V září se napříč republikou uskuteční Týden bez odpadu

Zdroj fotografie: FB Czech Zero Waste

První zářijový týden patří odpadu – tedy osvětě o jeho nadprodukci a hlavně inspiraci ke změnám, které může do svých všedních dní včlenit každý z nás. Zúčastníte se letošního Týdne bez odpadu i vy?

Cílem mezinárodního Týdne bez odpadu je zvýšit povědomí o hromadění odpadu a nenásilně inspirovat k jeho omezování. Ten letošní proběhne od 2. do 8. září, a to již tradičně pod taktovkou známého blogerského tria Czech Zero Waste, které se šíření informací o benefitech (skoro) bezodpadového života v českém prostředí dlouhodobě věnuje.

Pod záštitou Týdne bez odpadu se uskuteční pikniky, promítání, workshopy, besedy či přátelská setkání napříč celou republikou. Zapojit se přitom může kdokoliv – do podpůrných akcí se pouští jednotlivci, sousedské komunity i pracovní či školní kolektivy. Příležitost k osvětě si často nenechají ujít ani některé obchody, kavárny a restaurace, jejichž filozofie se s péčí o životní prostředí jakkoliv pojí. Snaží se tak zákazníky motivovat a edukovat – ať už zajímavou slevou, nebo zavedením nových bezodpadových opatření. Plánované akce postupně přibývají. Na mapě můžete sledovat, zda se nějaká neobjeví ve vašem okolí nebo rovnou zaregistrovat akci vlastní.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Nový život vyhozeným pokojovým rostlinám dávají nadšenci v Seville

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…