Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V USA mohou lidé platit pokuty konzervami pro potřebné

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Návrat ke směnnému obchodu, který používali naši předkové, nebo akt dobré vůle? Se zajímavou myšlenkou přišli autority v americkém státě Kentucky, který je znám výrobou whisky a koňskými dostihy. Už druhým rokem obyvatelé města Lexington mohou zaplatit pokuty za parkování plechovkami jídla, které jsou určeny pro místní banky s jídlem.

Pokud obyvatel města Lexington uvidí za stěračem připevněný úřední dokument, který ho vybízí k zaplacení pokuty, může ho splatit plechovkami jídla pro potřebné. Svůj dluh mohou vyrovnat věnováním přibližně 10 plechovek jídla v hodnotě 15 dolarů. To je typická výše pokuty za parkování. Pokut je porušení předpisu vážnější, autority, které mají na starosti městské parkování, jsou ochotny přijmout i více plechovek.

V minulém roce jeden prošlý parkovací lístek zaplatil dvě jídla pro hladovějící. V současnosti rozšířily městské autority program nejen na prošlé lístky, ale na jakékoliv pokuty a obsílky týkající se parkování. Přijímány jsou pouze velké plechovky se zeleninou a bílkovinami. Rozhodně nejsou akceptovány poničené, prošlé nebo otevřené plechovky s jídlem.

Za minulý rok se vybralo více než 6200 plechovek jídla od více než 600 obyvatel města. Celková hodnota plechovek byla zhruba ve výši 14 000 dolarů. Jedná se o velmi inovativní prvek místní politiky, které má upozornit na problémy druhých a zvýšit solidaritu vůči lidem v nouzi.

Zdroj: www.goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.