Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Prostějově se seniorům dostává nadstandardní péče. Kulturní život jim vrací chuť do života

Zdroj fotografií: ADP-SANCO

Harmonické a kulturně zajímavé prostředí prospívá všem bez rozdílu věku. Starší lidé, zvláště pak ti, kteří se již nemohou zapojit do běžného aktivního života, z něj však mohou profitovat o to více.

Důležitost příjemných audiovizuálních podnětů potvrzuje i personál prostějovského Domu domácí péče ADP-SANCO, který klientům v seniorním věku dopřává bohatý kulturní život jako součást komplexní péče o jejich zdraví a psychickou pohodu.

Kromě domácky zařízeného interiéru, který díky projektu Pozdní světlo zdobí terapeutická umělecká díla, si mohou klienti do sytosti vychutnávat prostředí vnitrobloku s leknínovým jezírkem. Zde se také pravidelně odehrává kulturní program – živá hudba či autorské čtení se navíc otevřenými okny donese i k pacientům upoutaným na lůžku.

Vedení pečovatelského domu však v tomto přístupu vidí ještě mnohem hlubší význam – tím, že seniorům zajistí tu nejlepší možnou péči, umožní rodinným příslušníkům věnovat více času a energie, aby se svými blízkými budovali hlubší vztahy. Rodinná pouta jsou totiž pro celkovou pohodu seniorů neméně důležitá. „Chceme rodině poskytnout možnost zaměřit se na podporu a lásku, kterou jejich příbuzní potřebují, zatímco my se postaráme o zdravotnickou péči a příjemné a důstojné prostředí,“ doplňuje výkonná ředitelka ADP-SANCO Karolína Tucker.  

reklamní sdělení

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…