V pražském metru bude od podzimu dostupný mobilní signál i internet

Zdroj fotografie: Metro Praha

Podle rozhodnutí dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy se nedostupnost mobilního signálu v metru brzy stane minulostí. Už od podzimu začnou být linky metra pokrývány mobilním signálem. Ten by měl být na všech linkách pražského metra nejpozději do roku 2022.

Do 15. září budou v rámci pilotního projektu pokryty tři stanice a tři tunelové úseky – a to na lince C mezi Roztyly a Muzeem. Do konce října má být pokryto celkem osm stanic. Mobilní signál zajistí operátoři, kteří se s představiteli podniku domluvili na dvacetileté smlouvě. Cestující budou moci v metru telefonovat i využívat datové služby. Postupné zavádění až do roku 2022 vysvětluje Dopravní podnik tím, že potřebné kabely a technologie je možné instalovat vždy jen v noci, kdy metro nejezdí.

„Myslím, že je to užitečný krok. Někdy jsem ráda, že nemám mobilní signál a můžu si v metru odpočinout čtením knih. Ale chápu že to není pro každého, pro mnohé pracující je důležité, aby byli vždy v kontaktu se světem či s rodinou,” okomentovala zavedení signálu studentka Alena Kadlčíková.

Zdroj: tyinternety.cz

Autor článku