Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze ulice oživí nová umělecká díla

I takto může vypadat pouliční umění. Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Různé sochy, plastiky a obrazy by měly již brzy zdobit ulice Prahy 8. Radnice této městské části se rozhodla rozmístit po městě umělecká díla a nyní vybírá místa, kde budou stát. Návrhy míst mohou zasílat i obyvatelé městské části do konce srpna tohoto roku.

„Chtěli bychom podpořit mladé umělce, sochaře, výtvarníky, malíře, streetartisty a další. Domníváme se, že díla přispějí ke zkrášlení a kultivaci veřejného prostoru,“ řekla pro ČTK předsedkyně radniční komise pro kulturu a volný čas Jana Pešlová.

Některé obrazy, sochy či plastiky budou instalovány na stálo, některé jen na určitou dobu. Již nyní se ví, že radnice má v plánu vyzdobit nejen místní parky, náměstí a prostranství sídlišť, ale i domy, podchody a průchody. Vstřícný krok hodlá radnice udělat i vůči graffiti umělcům, pro něž se chystá vytipovat vhodné legální plochy.

Díla chce radnice získávat v rámci uměleckých sympozií či výtvarných veřejných soutěží. Návrhy, kam by lidé chtěli umělecké předměty umístit, mohou místní zasílat do konce srpna na e-mail jana.peslova@praha8.cz.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.