Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze přibydou stojany na kola

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Cyklisté v hlavním městě se mohou těšit na nové stojany na kola. Pražské radnice dostanou letos nabídku od magistrátu na stojany na kola zdarma. Komise pro cyklistickou dopravu uvedla, že na nákup a instalaci stojanů jsou k dispozici asi dva miliony korun, přičemž jeden stojan stojí pět tisíc korun.

Naposledy měly městské části možnost získat stojany na kola před dvěma lety. Tehdy se klíčové pomůcky pro cyklisty objevily například na Tylově náměstí, u obchodního centra na Andělu nebo u mateřské školy v Praze 11. „Poté magistrát nákup přerušil, neuspokojena přitom zůstala řada žádostí,“ vysvětlil proč ČTK člen komise pro cyklistickou dopravu Vratislav Fillar.

V minulosti si zástupci městských částí nebyli jistí, zda nabídku přijmout, jelikož se báli, že ponesou odpovědnost za případné krádeže či poškození kol, které si lidé u stojanů nechají. Letos zůstává nevyřešená otázka opravy stojanů v případě poškození.

Dle informací z dopravní ročenky minulý rok přibylo asi čtyřicet dvoumístných stojanů, přičemž jejich celkový počet je 1540. Poslední dobou se magistrát snaží o rozvoj cyklistické dopravy a jen v letošním roce pošle do zlepšení cyklistické dopravy asi padesát milionů korun.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.