Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze přibydou stojany na kola

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Cyklisté v hlavním městě se mohou těšit na nové stojany na kola. Pražské radnice dostanou letos nabídku od magistrátu na stojany na kola zdarma. Komise pro cyklistickou dopravu uvedla, že na nákup a instalaci stojanů jsou k dispozici asi dva miliony korun, přičemž jeden stojan stojí pět tisíc korun.

Naposledy měly městské části možnost získat stojany na kola před dvěma lety. Tehdy se klíčové pomůcky pro cyklisty objevily například na Tylově náměstí, u obchodního centra na Andělu nebo u mateřské školy v Praze 11. „Poté magistrát nákup přerušil, neuspokojena přitom zůstala řada žádostí,“ vysvětlil proč ČTK člen komise pro cyklistickou dopravu Vratislav Fillar.

V minulosti si zástupci městských částí nebyli jistí, zda nabídku přijmout, jelikož se báli, že ponesou odpovědnost za případné krádeže či poškození kol, které si lidé u stojanů nechají. Letos zůstává nevyřešená otázka opravy stojanů v případě poškození.

Dle informací z dopravní ročenky minulý rok přibylo asi čtyřicet dvoumístných stojanů, přičemž jejich celkový počet je 1540. Poslední dobou se magistrát snaží o rozvoj cyklistické dopravy a jen v letošním roce pošle do zlepšení cyklistické dopravy asi padesát milionů korun.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci úspěšně vytvořili první 3D vytištěnou rybu na světě vypěstovanou v laboratoři

Albánie sází na ekologický turismus, láká na jedinečnou přírodu

Pokojové rostliny mohou složit jako prevence nachlazení, zjistila studie

Hvězda do sebe pohltila celou planetu. V budoucnu takto zanikne i Země

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…