Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V prádelně Zelený ostrov perou i žehlí lidé s poruchami sluchu

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Zelený ostrov

Dost možná vás neuslyší, o vaše prádlo se ale postarají na jedničku. Ani poruchy sluchu totiž těmto lidem nezabránily, aby se naplno vrhli do práce a nechali se zaměstnat v sociálním podniku Zelený ostrov.

Pracuje jich tu pět. Tři mají poruchy sluchu, dvě pracovnice jsou neslyšící. Práce v prádelně je pro ně ideální, sluch zde totiž není podstatný, poskytuje jim taky skvělou zkušenost a možnost uplatnění. Podnik se nachází v Dobřichovicích a je vybaven nejmodernější a šetrnou technologií. Zaměstnanci zákazníkům prádlo vyperou, vyžehlí nebo vymandlují, nabízejí i různé speciální služby.

_MG_9023V tuto chvíli má Zelený ostrov přes tři stovky pravidelných zákazníků. Většina z nich využívá sociální podnik vědomě, cíleně tedy podporuje právě práci lidí s handicapem. Mezi zákazníky patří především podnikatelé, ale i domácnosti z regionu.

Aktuálním cílem prádelny je instalace klimatizace, protože při tom všem žehlení a sušení je pracovníkům pořádné vedro. Potřebné peníze vybírá podnik skrze crowdfundingovou kampaň, kde mu k úspěchu chybí už jen pár posledních tisícovek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie