Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V plzeňské zoo začnou chovat kriticky ohroženou zebru bezhřívou

Zdroj fotografie: Pixabay

Plzeňskou zoologickou zahradu v tomto roce rozšíří nový přírůstek. Přibude tam kriticky ohrožený poddruh stepní zebry – zebry bezhřívé. V plánu je také zřízení nové expozice pro ještěry v pobočce Akva Tera. Pavilon Svět v podzemí doplní zase nová expozice živých fosílií, změn se dočká také statek Lüftnerka a japonská zahrada.

Zebra bezhřívá by měla nahradit zebry Chapmannovy, které zoo chová nepřetržitě 45 let. „Zebra Chapmannova je v zoologických zahradách velice dobře zastoupena, ale vysloveně volá po záchraně a o pomoc jiný poddruh zebry stepní, je to zebra bezhřívá,” řekl mluvčí zoo Martin Vobruba. Ohrožené zvíře je zajímavé tím, že během dospívání, ve dvou až třech letech života, téměř ztratí hřívu. V lidské péči nyní žijí v Evropě jen čtyři desítky jedinců, z toho více než polovina v České republice.

Plzeňská zoologická zahrada vznikla v roce 1926. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena v jeden funkční celek s botanickou zahradou. V centru města má samostatnou moderní expozici Akva Tera, kde jsou chovaní jedovatí hadi, kobry, mamby, krokodýli a další živočichové.

Zdroj: novinky.cz, zooplzen.cz

Související články

Inspirace

Program ochrany dudka chocholatého zaznamenal první úspěchy

Inspirace

Kampaň ostravské zoo bojuje proti obchodu se zvířaty

Inspirace

Plzeňští strážníci pořídili dárky opuštěným zvířatům

Inspirace

Naděje pro vymírající delfíny. Kambodža se snaží zachránit vzácné orcely

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.