Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V plzeňské zoo začnou chovat kriticky ohroženou zebru bezhřívou

Zdroj fotografie: Pixabay

Plzeňskou zoologickou zahradu v tomto roce rozšíří nový přírůstek. Přibude tam kriticky ohrožený poddruh stepní zebry – zebry bezhřívé. V plánu je také zřízení nové expozice pro ještěry v pobočce Akva Tera. Pavilon Svět v podzemí doplní zase nová expozice živých fosílií, změn se dočká také statek Lüftnerka a japonská zahrada.

Zebra bezhřívá by měla nahradit zebry Chapmannovy, které zoo chová nepřetržitě 45 let. „Zebra Chapmannova je v zoologických zahradách velice dobře zastoupena, ale vysloveně volá po záchraně a o pomoc jiný poddruh zebry stepní, je to zebra bezhřívá,” řekl mluvčí zoo Martin Vobruba. Ohrožené zvíře je zajímavé tím, že během dospívání, ve dvou až třech letech života, téměř ztratí hřívu. V lidské péči nyní žijí v Evropě jen čtyři desítky jedinců, z toho více než polovina v České republice.

Plzeňská zoologická zahrada vznikla v roce 1926. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena v jeden funkční celek s botanickou zahradou. V centru města má samostatnou moderní expozici Akva Tera, kde jsou chovaní jedovatí hadi, kobry, mamby, krokodýli a další živočichové.

Zdroj: novinky.cz, zooplzen.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …