Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V plzeňské zoo začnou chovat kriticky ohroženou zebru bezhřívou

Zdroj fotografie: Pixabay

Plzeňskou zoologickou zahradu v tomto roce rozšíří nový přírůstek. Přibude tam kriticky ohrožený poddruh stepní zebry – zebry bezhřívé. V plánu je také zřízení nové expozice pro ještěry v pobočce Akva Tera. Pavilon Svět v podzemí doplní zase nová expozice živých fosílií, změn se dočká také statek Lüftnerka a japonská zahrada.

Zebra bezhřívá by měla nahradit zebry Chapmannovy, které zoo chová nepřetržitě 45 let. „Zebra Chapmannova je v zoologických zahradách velice dobře zastoupena, ale vysloveně volá po záchraně a o pomoc jiný poddruh zebry stepní, je to zebra bezhřívá,” řekl mluvčí zoo Martin Vobruba. Ohrožené zvíře je zajímavé tím, že během dospívání, ve dvou až třech letech života, téměř ztratí hřívu. V lidské péči nyní žijí v Evropě jen čtyři desítky jedinců, z toho více než polovina v České republice.

Plzeňská zoologická zahrada vznikla v roce 1926. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena v jeden funkční celek s botanickou zahradou. V centru města má samostatnou moderní expozici Akva Tera, kde jsou chovaní jedovatí hadi, kobry, mamby, krokodýli a další živočichové.

Zdroj: novinky.cz, zooplzen.cz

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Když se lidé spojí: Komunitní akce vracejí radost do měst i obcí

Víra v mimozemský život je v USA běžnější, než by se mohlo zdát

Nečekaná podívaná v supermarketu: do obchodu v Bavorsku vběhlo stádo ovcí

Blesky nemusí jen ničit. V Panamě pomáhají některým stromům růst

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…