Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V pandemii klesl počet rozvodů. Náročné vztahové výzvy pomůže překonat prevence

Ilustrační foto: Pixabay

Počet sňatků i rozvodů v uplynulém roce, který se nesl ve znamení covidových opatření, výrazně klesl. Rodiny však byly vystaveny novým, často velmi těžkým výzvám. Aby je i po návratu do normálu ustály, je podle odborníků z Rodinného svazu ČR nutné dbát na prevenci. Právě ta je tématem letošního Týdne pro rodinu.

Rodinná pohoda není náhoda. Tak zní motto už 13. ročníku akce Týden pro rodinu. Letos se v termínu od 8. do 15. května uskuteční on-line a nabídne desítky přednášek i ukázky tréninku vztahů. „Sice je zde velká nabídka pomoci pro páry – ty se však většinou zaměřují až na řešení konkrétní krize. Chybí cílení na prevenci. Dobré vztahy nejsou dané náhodou, šťastnou kombinací povah nebo něčím samozřejmým. Lze je trénovat stejně jako jiné dovednosti,“ vysvětluje PhDr. Ing. Marie Oujezdská, místopředsedkyně Rodinného svazu ČR.

Zájemci se také mohou aktivně zapojit a vyzkoušet rodinnou výzvu. Děti se mají v krátkém videu zeptat rodičů, proč spolu jsou. Rodiče se pak na oplátku dotážou dětí, kdy je jim doma dobře. Cílem této aktivity je ocenit úsilí, které musejí všichni, obzvláště v době pandemie, do rodinných vztahů investovat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci úspěšně vytvořili první 3D vytištěnou rybu na světě vypěstovanou v laboratoři

Albánie sází na ekologický turismus, láká na jedinečnou přírodu

Pokojové rostliny mohou složit jako prevence nachlazení, zjistila studie

Hvězda do sebe pohltila celou planetu. V budoucnu takto zanikne i Země

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…