Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V opraveném parku v Brně vznikne venkovní kavárna se zdravým občerstvením

Tak nějak by nová zdravá kavárna mohla vypadat. Zdroj: brno-stred.cz

Brněnští se již teď mohou těšit na opravený Björnsonův sad, kde od přelomu srpna a září vznikne kavárna se zdravým občerstvením s půjčovnou venkovních her. Pétanque, kubb nebo mölkky si budou moci lidé zahrát za doprovodu živé hudby nebo divadla. Zástupci města mají v plánu v sadu uspořádat i literární či divadelní festival.

Na konci července vybrali zástupci Brna-střed nájemce, který se ujme slibované kavárny v Björnsonově sadu. Cílem bylo najít provozovatele zdravého občerstvení, který nabídne kvalitní jídlo, jež budou moci návštěvníci konzumovat jak v prostorách kavárny, tak ve formě pikniku v parku. „Podle podané nabídky bude sortiment zaměřený na netučná, lehce stravitelná jídla v teplé i studené variantě, pokrmy budou připravovány s upřednostněním čerstvých sezónních surovin v jejich přirozené sezónní zralosti,“ řekla místostarostka Jasna Flamiková.

Zástupci města plánují nabídnout lidem kromě zdravých surovin i bohatý program a sportovní vyžití. „V kavárně by měla fungovat půjčovna venkovních her, jako jsou pétanque, kubb či mölkky. Probíhat tam budou víkendové pikniky spojené s živou hudbou a divadlem, vhodný prostor by zde mohly najít i již probíhající projekty jako divadelní přehlídka Brněnský Lunapark a literární festival I kráva má svou knihu,“ dodala Flamiková. Provoz občerstvení by měl být celoroční, přičemž otevírací doba bude zatím od desíti do šesti hodin odpoledne. Součástí plánu je i zajištění bezplatných toalet.

Rekonstrukce parku mezi Poliklinikou Zahradníkova a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity trvala asi rok a přinesla nové cesty, rekultivaci trávníků i úpravu sadu. Vznikl tam nový centrální prostor, dětské a fitness hřiště stejně jako veřejné osvětlení, které dosud chybělo. Celkové náklady na rekonstrukci, jejímž autorem je architekt Zdeněk Sendler, se vyšplhaly asi na deset milionů korun.

Související články

Inspirace

V brněnských Lužánkách mohou lidé celé léto využívat veřejnou tělocvičnu

Inspirace

Odkaliště pod Hády se začne měnit v park už příští rok

Inspirace

Brno oživí ve spolupráci s občany nábřeží a vnitrobloky

Příroda a ekologie

V Brně vznikl nový park s rekreační zónou

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.