Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V opraveném parku v Brně vznikne venkovní kavárna se zdravým občerstvením

Tak nějak by nová zdravá kavárna mohla vypadat. Zdroj: brno-stred.cz

Brněnští se již teď mohou těšit na opravený Björnsonův sad, kde od přelomu srpna a září vznikne kavárna se zdravým občerstvením s půjčovnou venkovních her. Pétanque, kubb nebo mölkky si budou moci lidé zahrát za doprovodu živé hudby nebo divadla. Zástupci města mají v plánu v sadu uspořádat i literární či divadelní festival.

Na konci července vybrali zástupci Brna-střed nájemce, který se ujme slibované kavárny v Björnsonově sadu. Cílem bylo najít provozovatele zdravého občerstvení, který nabídne kvalitní jídlo, jež budou moci návštěvníci konzumovat jak v prostorách kavárny, tak ve formě pikniku v parku. „Podle podané nabídky bude sortiment zaměřený na netučná, lehce stravitelná jídla v teplé i studené variantě, pokrmy budou připravovány s upřednostněním čerstvých sezónních surovin v jejich přirozené sezónní zralosti,“ řekla místostarostka Jasna Flamiková.

Zástupci města plánují nabídnout lidem kromě zdravých surovin i bohatý program a sportovní vyžití. „V kavárně by měla fungovat půjčovna venkovních her, jako jsou pétanque, kubb či mölkky. Probíhat tam budou víkendové pikniky spojené s živou hudbou a divadlem, vhodný prostor by zde mohly najít i již probíhající projekty jako divadelní přehlídka Brněnský Lunapark a literární festival I kráva má svou knihu,“ dodala Flamiková. Provoz občerstvení by měl být celoroční, přičemž otevírací doba bude zatím od desíti do šesti hodin odpoledne. Součástí plánu je i zajištění bezplatných toalet.

Rekonstrukce parku mezi Poliklinikou Zahradníkova a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity trvala asi rok a přinesla nové cesty, rekultivaci trávníků i úpravu sadu. Vznikl tam nový centrální prostor, dětské a fitness hřiště stejně jako veřejné osvětlení, které dosud chybělo. Celkové náklady na rekonstrukci, jejímž autorem je architekt Zdeněk Sendler, se vyšplhaly asi na deset milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…