V Olomouci chystají vánoční balíčky pro osamělé a nemocné seniory

Zdroj fotografie: Pixabay

Ne každý má možnost prožít šťastné a veselé Vánoce v úzkém rodinném kruhu nebo s přáteli. Někteří senioři tráví svátky sami. Právě těm se rozhodlo olomoucké Středisko SOS sváteční dny zpříjemnit. Prostřednictvím sbírky připravují balíčky pro seniory.

Zájemci se mohou zapojit donesením vánočního cukroví, trvanlivých potravin nebo hygienických potřeb. Hotové balíčky pak pracovníci střediska SOS spolu s dobrovolníky roznesou starším obyvatelům Olomouce. Kromě této služby bude také připraveno posezení na Štědrý den. Lidem bez rodinného zázemí tak bude umožněno prožít alespoň částečně atmosféru klidu a pohody.

Do sbírky se může zapojit i veřejnost. Lidé mohou do úterý 17. prosince přinést věci do balíčků do tří provozoven SOS na ulicích Praskova 16, Kateřinská 10 a Slovenská 8. Každoročně se rozdá více než sto balíčků.

Středisko SOS působí v Olomouci od roku 1990. Kromě pomoci osamělým a sociálně znevýhodněným obyvatelům města organizuje pravidelně také humanitární sbírky. Jedna z nich je zaměřena na teplé oblečení, obuv a spací pytle, které s příchodem chladného počasí chybí hlavně lidem bez domova.

Zdroj: strediskosos.cz

Autor článku

Gabriela Brázdová