Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V nové expozici plzeňské zoo se můžete ryb i dotknout

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: stocksnap.io

Na konci září otevřela zoologická zahrada v Plzni novou expozici s názvem Mokrý svět. Expozice se snaží navázat na historii rybníkářství a tradici rybářství v České republice a ve třech obrovských kádích z 19. století nabízí k vidění několik druhů ryb. Návštěvníci ryby mohou nejen pozorovat, ale také se jich dotknout.

„Principem celé expozice je přiblížit některé ryby návštěvníkům, a zejména dětem, doslova na dosah. Děti si mohou do dřevěných kádí sáhnout a při troše štěstí se vystavených rybek i dotknout,“ vysvětlil pro ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba. Na děti i dospělé čekají v kádích například karasi, perlíni nebo kapři.

Myšlenkou nové expozice je co nejvíce ryby dětem přiblížit, ne všichni mladí mají totiž s těmito zvířaty přímou zkušenost například z rybaření. Novou expozici doplňují také tropická akvária, ve kterých organizátoři zoo představují tok řeky Úhlavy od pramene v úbočí hor do nížinného rybníku. V nich zas návštěvníci mohou zblízka poznat štiky, candáty, okouny, sumce anebo vydry.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.