Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V italském městečku povolují v zájmu zvířat jen tiché ohňostroje

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: stocksnap.io

Oslavy příchodu nového roku, ale třeba i narozenin se v představách mnoha lidí pojí s ohňostrojem. Je ale třeba vlastními oslavami omezovat zvířata? Odpověď je nasnadě: nikoliv.

Úředníci v malém italském městě jménem Collecchio se rozhodli nadále nepřihlížet lidem užívajícím si pyrotechnickou zábavu bez ohledu na zvířata. Jako důkaz respektu k čtyřnohým mazlíčkům uvedli v planost nový zákon, který zakazuje klasické ohňostroje a povoluje pouze ty bez hluku.

Běžné ohňostroje mají na zvířata řadu prokázaných negativních vlivů. Samotný průběh ohňostroje, kdy jsou zvířata často neklidná a ve stresu, je jen kapkou v moři. Hlučná pyrotechnika může zvířatům způsobit panické stavy, srdeční problémy či trvalé poruchy sluchu i zraku.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.