V Indii přibývá tygrů, jsou jich přibližně tři tisíce

Zdroj fotografie: Pexels

Počet tygrů v Indii se za uplynulé čtyři roky výrazně zvýšil a dosáhl téměř tří tisíc. Indický premiér Naréndra Módí připomněl, že před patnácti lety v zemi žilo jen necelých patnáct set tygrů. Indie podle něj nyní představuje jednu z nejbezpečnějších oblastí pro tyto ohrožené kočkovité šelmy.

Indické úřady sčítají tygry každé čtyři roky a výsledky loňského sčítání jsou podle premiéra Módího historickým úspěchem. „Před devíti lety se v Petrohradě rozhodlo, že do roku 2022 by se měla populace tygrů ve světě zdvojnásobit. My v Indii jsme tento cíl splnili s čtyřletým předstihem,“ uvedl Módí. Počet chráněných území v Indii vzrostl z 692 v roce 2014 na 860.

Organizace na ochranu přírody výsledky přivítaly. „Indie může být velmi hrdá na své ekologické úspěchy. Pořád je ale před námi ještě dlouhá cesta, než se nám podaří zajistit pro divoce žijící tygry dlouhodobou budoucnost,“ prohlásila zakladatelka organizace na ochranu volně žijících druhů Wildlife Protection Society of India Belinda Wrightová.

Zdroj: České noviny

Autor článku

Anna Silná