Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Google mapách nově uvidíme i přeplněné vozy městské hromadné dopravy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Google

Ještě předtím, než nastoupíte do tramvaje nebo autobusu, budete mít možnost přesvědčit se o obsazenosti spoje. Společnost Google totiž do svých map integrovala funkci, která zobrazí vytíženost městské hromadné dopravy. Novinka bude k dispozici v Praze, Brně a dalších téměř dvou stovkách zahraničních měst.

Už několik měsíců mohou uživatelé Google Maps, kteří cestují MHD, hodnotit vytíženost autobusů, tramvají, ale i metra na displejích mobilních telefonů. Cestující mohou komentovat počet míst k sezení i stání, k dispozici je i možnost „Už nevím“, pokud si člověk není jistý. Z nasbíraných dat Google vytvořil mapu obsazenosti spojů.

Google se svými novými funkcemi snaží zpříjemnit lidem cestu nejen městskou hromadnou dopravou. Už od ledna je možné najít v mapách informace o odjezdu tramvaje, ceně jízdenky, zpoždění nebo aktuálním přerušení dopravy. Nové funkce mohou ulehčit přepravu především turistům, kteří neznají tuzemské aplikace na vyhledávání spojů a mnohdy na Google spoléhají.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Nejlepší odstřelovače najdete v Česku. Vyhráli mezinárodní soutěž

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…