Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V děčínské zoo se narodila kapybaří trojčata

Zdroj fotografie: freepik.com

Ošetřovatelé ze Zoo Děčín se radují z narození tří mláďat kapybary vodní. Hlodavci se narodili na konci května a mají se čile k světu. Kromě vzorně se starající matky dohlíží na trojčata i zbytek stádečka.

Chování kapybar má v Děčíne šestadvacetiletou tradici, za tu dobu se tam narodilo už jedenáct mláďat. Kapybary bývají březí až pět a půl měsíce, většinou se rodí 2 až 8 mláďat vážících kolem 1,5 kilogramu. „Mláďata jsou po porodu dokonale vyvinutá a hned následující den už dokážou přijímat pevnou stravu. Matkou jsou ale i přesto ještě dva měsíce kojena,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Kapybara vodní je největším žijícím hlodavcem na světě. Může mít hmotnost až 80 kilogramů, délku těla v rozmezí od 1 do 1,3 metru a výšku v kohoutku kolem 50 centimetrů. Hlodavec také skvěle plave a dokáže se i potápět. Původem pochází z Jižní Ameriky, z oblasti východně od And.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.