Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V centru robotiky se děti naučí programovat i stavět roboty

Děti si budou moci postavit dron, který si v programu navrhnou, vytisknou na 3D tiskárně a pak osadí elektronikou. Zdroj fotografií: dddplzen.eu/otevreli-jsme/

Nadšenci robotiky z řad dospělých i dětí mohou od poloviny ledna nově navštívit Centrum robotiky v Cukrovarské ulici v Plzni.

Centrum vzniklo v bývalé hale dopravních podniků a pro zájemce chystá kurzy programování, letní tábory zaměřené na robotiku i 3D tisk létajících dronů. Cílem centra je zvýšit zájem dětí o technické obory, posílit jejich mechanické dovednosti či nabídnout jim zajímavou a edukační alternativu trávení volného času.

Plzeňské Centrum robotiky splní sen každému dítěti, které si kdy toužilo postavit vlastního robota. I tuto aktivitu centrum v Plzni nabízí, společně se stavbou létajících dronů či vyzkoušením si tisku na 3D tiskárně. Pro zapálené badatele připravili od února organizátoři kurzy, ve kterých se kromě výše zmíněných činností dostanou také k výrobě ponorek.

„Děti si tady budou moci třeba postavit dron, který si v programu navrhnou, vytisknou na 3D tiskárně a pak osadí elektronikou. Mohou vyrábět roboty, kteří tady budou potom pochodovat a závodit. To portfolio robotiky je poměrně široké,“ vysvětlil pro ČTK ředitel městské organizace Správa informačních technologií Luděk Šantora.

V centru je několik lektorů a dva kmenoví zaměstnanci, kteří se společně starají o chod haly. V ní se po rekonstrukci nachází dvě dílny pro práci se dřevem či učebna pro výuku elektrických a magnetických obvodů a základů robotiky. Nechybí ani dvě učebny v horním patře se simulátory létání pro kroužky a kurzy dronů a pro přírodovědné experimenty. Výstavba Centra robotiky stála asi 5,6 milionu, přičemž další milion korun padlo na vybavení.

Zdroj: ČTK

Související články

Inspirace

Lepší pozdě, než nikdy. Žena ve 32 letech nastoupila do deváté třídy

Inspirace

V Seattlu funguje školka uvnitř domova pro seniory

Inspirace

Umělecké školy se představí pod širým nebem v unikátním projektu

Inspirace

Dětské univerzity se otevírají novým zájemcům

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.